Yolcu Sayısı
1

Ilıca Otogarı

Ilıca Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (232) 723 33 39

Adres: Ilıca Mahallesi, 5131. Sk., 35930 Çeşme/İzmir

Ilıca Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Ilıca Otogarı Hakkında

Ilıca Otogarı, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir iline bağlı Çeşme ile Alaçatı arası bölgeye seyahat etmenize olanak veren ulaşım merkezidir. Çeşme /Ilıca Otogarı, bölgenin özellikle eşsiz sahil şeridi nedeni ile yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramasından dolayı yılın belirli dönemlerinde oldukça yoğun zamanlar geçirmektedir. Turizm açısından son derece gelişmiş olan Ilıca’ya Türkiye’nin herhangi bir noktasından İzmir - Çeşme otobüs bileti satın alarak karayolu aracılığı ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin herhangi bir noktasından İzmir - Çeşme otobüs bileti satın alarak Çeşme/Ilıca Otogarına giriş yaptığınızda, “Kozak Yaylası, Efes Antik Kenti, Efes Meryem Ana Kilisesi, Selçuk Kalesi, İzmir Agora, Homeros Vadisi, Demircili Plajı” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Ilıca Otogarı, Çeşme ile Alaçatı arasında bulunan özellikleri ile plajları ile ünlü olan Ilıca bölgesine giriş yapmanıza olanak tanır. Ilıca Otogarı, bağlı bulunduğu bölgedeki trafik yoğunluğundan nasibini alan yerlerin başında gelmektedir. Turizm bölgesi olarak yalnızca ülke içerisinde değil ülke dışında da tanınan Ilıca, otogarı üzerinden özellikle yaz döneminde yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Çeşme/Ilıca Otogarı açık ve kapalı alanları ile birlikte kapladığı alan bakımından oldukça küçük olmasına karşın yoğunluk bakımından Türkiye’nin büyük illeri ile yarışır durumdadır. Otogar üzerinden oluşan bu yoğunluğu Çeşme ve İzmir’den gelen otobüs tam kapasite faaliyet göstererek karşılamaktadır. Çeşme/Ilıca Otogarı açık ve kapalı alanları, kullanıcı bekleme noktaları, otobüs bekleme peronları, yeme - içme alanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşmaktadır. Çeşme/ Ilıca Otogarı içerisinde Türkiye geneli hizmet sunan çok sayıda otobüs firmasını görebileceğiniz gibi yerel çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Çeşme/Ilıca Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Kamil Koç, Metro, Pamukkale, Ulusoy, Varan, Çeşme Seyahat, Anadolu Ulaşım” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.

Ilıca Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Ilıca Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden otobüs ve minübüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi otobüs firmalarının servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Ilıca Mahallesi, 5131. Sk., 35930 Çeşme/İzmir

(0232) 223 3339


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr