Yolcu Sayısı
1

Kozlu Otogarı

Kozlu Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Kozlu Otogarı Hakkında


Kozlu Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Zonguldak iline bağlı Kozlu ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Zonguldak - Kozlu otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Karadeniz Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Karadeniz turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Zonguldak - Kozlu’nun ve dolayısı ile Kozlu Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Kozlu Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Kozlu ilçesinde Karadeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Kozlu’da yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Kozlu Otogarı üzerinden Kozlu ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Zonguldak - Kozlu otobüs bileti satın alarak Kozlu Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Gökgöl Mağarası, Cehennemağzı Mağaraları, Halil Paşa Konağı, Çayır Köyü Su Mağarası, Teion - Billaos Antik Kenti, Filyos Kalesi, Cumayanı Mağarası” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Karadeniz Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Kozlu Otogarı, Karadeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Kozlu Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Kozlu Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Kozlu Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Kozlu Otogarı Adresi : Merkez, 67600 Kozlu/Zonguldak

En Popüler Kozlu Otobüs Firmaları

Kozlu bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Kozlu otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Düzce Güven31
Pamukkale Turizm8
Metro Turizm7
As turizm6
Karabük Doğuş5

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr