Yolcu Sayısı
1

Derinkuyu Otogarı

Derinkuyu Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (384) 381 21 00

Adres: Demirci Mahallesi, 50700 Derinkuyu/Nevşehir

Derinkuyu Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Derinkuyu Otogarı Hakkında

Derinkuyu Otogarı, Türkiye’nin Nevşehir iline bağlı olan ve M.Ö 3000’li yıllara kadar dayanan geçmişi ile dünyanın farklı noktalarından insanların ilgisini çekerek ziyaretçi olmasını sağlayan Derinkuyu bölgesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Derinkuyu içerisinde bulunduğu ile bağlı olarak turizm açısından son derece önemli noktada bulunmaktadır ve çevresinde yer alan ilçelerde aynı şekilde çok ziyaretçi ağırlayan turistik bölgelerdir. Bu nedenle Derinkuyu Otogarı bölgede karayolu ulaşımı açısından önemli bir geçiş noktası oluşturmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Derinkuyu otobüs bileti satın alarak Derinkuyu Otogarına giriş yaptığınızda, “Kaymaklı Yeraltı Şehri, Zelve Vadisi, Özkonak Yeraltı Şehri, Nevşehir Müzeleri, Avanos Çömlekleri, Hacı Bektaş Veli Müzesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Mahzen Şarapevi,Temenni Tepesi ve Anıt Mezarları ” gibi bölgenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Derinkuyu Otogarı, geçmişi M.Ö 3000’li yıllara kadar uzanan ve dünyanın farklı noktalarından çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan bölgeyi birbirine bağlayan bir ulaşım merkezi olarak işlev sürmektedir. 1980’li yıllardan itibaren kullanılmaya başlanan Otogar, Derinkuyu üzerinden Nevşehir, Niğde, Aksaray’ı birbirine bağlamaktadır. Derinkuyu Otogarı, Nevşehir şehir merkezine yaklaşık 30 km’lik uzaklıkta yer almaktadır ve bu özelliği ile özellikle çevre ilçeleri şehir merkezine bağlar. Yılın belirli dönemlerinde turistlerden dolayı iyiden iyiye artan trafik yükü Derinkuyu Otogarı ile hafifletilmektedir. Derinkuyu Otogarı, otobüs bekleme alanları, kullanıcı bekleme alanları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşur. Derinkuyu Otogarı içerisinde yerel çaplı hizmet sunan otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Derinkuyu Otogarı üzerinden ülkenin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro, Nevşehirliler Seyahat, Süha Turizm, Derinkuyu Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.

Derinkuyu Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Derinkuyu Otogarına ulaşım sağlamak için şehir içerisinden hareket eden minübüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Demirci Mahallesi, 50700 Derinkuyu/Nevşehir

(384) 381 2100

En Popüler Derinkuyu Otobüs Firmaları

Derinkuyu bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Derinkuyu otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Öncü Seyahat2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr