Yolcu Sayısı
1

Bingöl Otogarı

Bingöl Otogarı

Bingöl Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (426) 213 17 61 - 213 15 32

Adres: İnönü Mahallesi, 12000 Bingöl Merkez/Bingöl

Bingöl Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Bingöl Otogarı Hakkında

Bingöl Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan ve bu bölgede önemli bir geçiş noktası konumunda bulunan Bingöl şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Bingöl bu geniş coğrafi bölgenin Yukarı Fırat bölümünde bulunarak, “Erzincan, Erzurum, Elazığ, Diyarbakır” illeri ile komşuluk içerisinde bulunduğundan bu bölgeler arasında önemli bir geçiş noktasıdır. Anadolu’nun köklü geçmişinden nasibini alan şehirlerden biri olan Bingöl’e, Türkiye’nin herhangi bir noktasından Bingöl otobüs bileti alabilir ve sonrasında Bingöl Otogarına giriş yaparak doğunun bu güzel ilinde bulunan, “Çir Şelalesi, Ilıca Kaplıcaları, DSİ Dinlenme Parkı, Yüzen Ada, Zağ Mağarası, Kral Kızı Kalesi, Kös Termal Turizm Merkezi, Kığı Çiçektepe Köyü Mağarası, Buban Bacaları” gibi görülmesi gereken noktaları gezebilirsiniz.

Bingöl Otogarı, bölgedeki diğer önemli illere bir geçiş noktası teşkil etmesine karşın yine de bu alanda gerekli yatırımların yapılması zaman almıştır. Bingöl Otogarı, şehir merkezinde yer alan bir konumda bulunuyor ancak oldukça küçük yapılanmaya sahip ve eski bir otogar olduğundan bu bölgede sefer düzenleyen pekçok otobüs firması transit olarak geçiş yapmaktadır. 2000’li yılların başından bu yana özellikle buradaki yerel halkın Bingöl Otogarının yenilenmesi üzerinde bir talebi bulunuyordu. Zaman içerisinde bölgenin yolcu sayısının giderek artış göstermesinin bir neticesi olarak yeni ve geniş bir otogara gereksinim çok daha fazla arttı nihayetinde 2018 yılında Bingöl yeni otogarının açılışı yapıldı. Eski ve küçük otogarın yerini alan yeni Bingöl Otogarı içerisinde araç park alanları, cafe, restoranlar ve kullanıcı bekleme alanları bulunmaktadır.

Bingöl Otogarından Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Günümüzde Bingöl Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Has Bingöl, Vangölü Turizm, Cesur Bingöl Seyahat, Best Van Turizm, Tokat Yıldızı, Metro Turizm, Star Diyarbakır, Vanyolu Seyahat, Lider Muş Turizm, Esadaş Turizm, Adıyaman Gülaras, Öz Diyarbakır, Muş Yolu Turizm, Yeşil Erçiş Seyahat, Yeşil Muş Ovası Turizm, Öz Bingöl Turizm, Özlem Bingöl Seyahat, Öz Elazığlılar Seyahat” gibi otobüs firmalar yer almaktadır. Bingöl Otogarından hareket otobüs firmalarının bilet fiyatları “40 -150 TL” aralığında değişiklik göstermektedir.

Bingöl Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Bingöl içerisinden Bingöl otogarına pek çok noktadan yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunu dışında şehrin farklı noktalarından kalkan minibüsler ya da otobüs firmalarının servisleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

İnönü Mahallesi, 12000 Bingöl Merkez/Bingöl

(426) 214 24 44

En Popüler Bingöl Otobüs Firmaları

Bingöl bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Bingöl otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Özlem Bingöl Seyahat13
VanGölü Turizm6
Öz Has Bingöl Turizm6
Öz Bingöl Turizm4
Has Muş Turizm4

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr