Yolcu Sayısı
1

Bingöl otobüs bileti

Bingöl Otobüs Bileti

En popüler Bingöl otobüs rotaları

Bingöl otobüs bileti fiyatları, Bingöl otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Bingöl otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KayseriBingöl550 TL34
KovancılarBingöl150 TL25
VanBingöl350 TL22
AdanaBingöl650 TL14
TarsusBingöl650 TL14

Bingöl otogarı

  • Bingöl(426) 213 17 61 - 213 15 32

Bingöl otobüs biletleri

Ülkemizin görülmeye değer illerinden biri olan Bingöl, her yıl gittikçe daha çok insanı kendine çeker olmuştur. Havayolu, karayolu ve demiryolu ile ulaşımın sağlandığı kente gitmek için hala çoğu kişi karayolunu tercih etmektedir.

Bingöl Ulaşım

Kente yolcu taşıma hizmeti sağlayan Bingöl otobüs firmaları her zaman için özel aracı olmayanların imdadına koşmaktadır. Ülkemizin hemen her bölgesinden düzenlenen Bingöl otobüs seferleri ile kente ulaşım sağlamak isteyenler konforlu bir yolculuk geçirmektedir. Has Bingöl, Cesur Bingöl, Best Van Turizm, Esadaş, Star Diyarbakır, Öz Diyarbakır, Vangölü Turizm ve Metro Turizm Bingöl otobüs bileti satan otobüs firmaları arasında yer alır. Bu firmaların iletişim büroları ülkenin dört bir yanında, şehirler arası otobüs terminallerinde ve Bingöl otogarı içerisinde de yer alır.

Bingöl otobüs bileti fiyatları

Bingöl’e gitmek için bu otobüs firmalarından birinden ucuz Bingöl otobüs bileti satın almak isterseniz adresiniz NeredenNereye.com olmalıdır. Türkiye’nin ilk online otogarı olma unvanıyla hizmet veren web sitemizden Bingöl ucuz otobüs bileti için satın alma işlemini dakikalar içerisinde hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak yapmanız gereken web sitemizi ziyaret etmek ya da cep telefonlarınıza mobil uygulamamızı indirmek olacaktır. Daha sonra ana sayfamızda yer alan arama bölümünden hareket edeceğiniz yeri ile varış yeriniz olan Bingöl’ü seçmeniz ve seyahat etmeyi planladığınız tarihi takvim üzerinden seçmeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra belirlemiş olduğunuz kriterlere uygun olan Bingöl otobüs seferleri listelenecektir. Bu listeleme sayfasında otobüs firmaları arasında Bingöl otobüs bileti fiyatları için karşılaştırma yapma imkanına sahip olacaksınız. Otobüs firmaları arasında seçim yaptıktan ve size en uygun otobüs seferine karar verdikten sonra dolduracağınız birkaç kısa bilgiden sonra online biletiniz için satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Satın aldığınız online biletiniz size e-posta ve SMS yoluyla iletilecektir. Seyahat planınızda herhangi bir değişiklik olması halinde biletinizi iptal etmek isterseniz bu işlemi otobüsün kalkmasına son 12 saat kalana kadar sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik hiçbir para kesintisi olmadan… Ya da dilerseniz biletinizi 6 ay geçerli olmak üzere açık bilete çevirebilir ve sonrasında dilediğiniz zaman Bingöl’e seyahat edebilirsiniz. Sitemizdeki tüm adımlar bu kadar hızlı, kolay ve anlaşılırdır.

Bingöl Gezi Rehberi

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bingöl; Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Muş ve Tunceli ile komşudur. Yaz aylarının sıcak ve kurak geçtiği Bingöl’de kış ayları kar yağışlı ve soğuk geçmektedir. Dolayısıyla kente gitmek için en uygun zamanlar ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.

Bingöl Gezilecek Yerler

Bingöl’ün tarihi çok eskiye dayalı olmasa da gezip görülecek yerler bakımından oldukça donanımlıdır. Bingöl’e gittiğinizde rahatça her yeri gezebilmeniz adına sizin için oluşturduğumuz listeyi bir incelemenizi tavsiye ederiz.

Yüzen Ada: Bingöl’ün Solhan ilçesindeki Hazarşah Köyü’nde yer alan Aksakal Göl mezrasının üzerinde yüzen üç tane adaya verilen isimdir. Bu üç adacık sabit olarak bir yerde bulunmayıp sürekli olarak suyun üzerinde yer değiştirmektedir. Her ne kadar çok bilinmese de ilerleyen yıllarda önemli bir ilgi malzemesi olacağı düşünülmektedir.

Çir Şelalesi: Bingöl’ün Uzundere Köyü’nde yer alan bir şelaledir. Çir taşı adındaki kayaların ortasından döküldüğü için bu ismi alan Çir Şelalesi 50 metre yüksekten dökülmektedir.

Buban Bacaları: Rüzgar ve akarsu gibi dış kuvvetlerin etkisiyle baca şeklinde oluşan bir grup kayaya verilen isimdir Buban Bacaları. Peri bacaları gibi dikkat çekici olmasa da ilginç bir doğa oluşumu olduğu için Bingöl’e yolu düşenlerin gidip görmesi gereken yerlerden biridir.

Kığı Kalesi: Etrafı yüksek ve sarp kayalıklar ile çevrili olan Kığı Kalesi oldukça korunaklı bir yerde bulunur. Kalenin üst tarafında Orta Çağ’a ait izler taşıyan duvar kalıntıları bulunmaktadır.

Ilıca Kaplıcaları: Bingöl şehir merkezine bağlı olan Ilıcalar beldesinde yer alan termal su kaynakları Bingöl’ün doğal güzelliklerinden yalnızca biridir. Sağlık turizmi açısından bir hayli önem arz eden bu kaplıcaların suları pek çok hastalığa şifa olmaktadır.

Haserek Kayak Merkezi: Haserek Dağı eteklerine kurulu olan kayak merkezi faaliyetlerine 2016 yılında başlamıştır. 1700 metrelik kayak pisti bulunan bu kayak merkezinde kış tatili için tüm imkanlar bulunmaktadır.

Bingöl Mutfağı

Tüm Anadolu’nun mutfak kültüründe olduğu gibi Bingöl mutfağında da et ve et ürünleri ile süt ve süt ürünlerinin önemli bir yeri vardır. Bingöl mutfağında yemeklerin temelini bulgur, et, çökelek gibi ürünler oluşturmaktadır. Bingöl halkının büyük bir kesimi kırsal alanda yaşadığı ve tarım faaliyetleri ile uğraştığı için yemeklerde sebzelerin de önemli bir yeri vardır. Genelde yazın taze sebzelerden olan yemekler tüketilirken kış aylarında et ağırlıklı beslenme şekli görülür. Gömme, tutmaç ve keşkek Bingöl mutfağının ünlü lezzetleri arasındadır. Bu mutfağın bir başka ünlüsü de ekmekleridir. Çeşit çeşit ekmek Bingöl mutfağını ve Bingöl’de yaşayanların sofralarını süslemektedir. Fırın ekmeğinden ziyade herkes kendi ekmeğini kendi yapmaktadır. Bu ekmekler genelde tandır ya da sacda pişirilir. Nun kuryek diye adlandırılan ev ekmeklerinin Bingöl mutfağındaki değeri ve önemi büyüktür.

Bingöl Hatırası

Bingöl ziyaretinden dönerken bu güzel şehre ait bir hatırayı da beraberinizde götürmek ya da sevdiklerinize kendilerini düşündüğünüzü hissettirmek isteyebilirsiniz. O halde Bingöl halkı tarafından yapılan el sanatı birkaç hediyelik eşya satın alabilirsiniz. Bingöl’den alabileceğiniz hatıra eşyalar; tezgahlarda el dokuması olarak yapılan halı, kilim ve paspaslar olabilir. Ya da örgü işi çorap, patik gibi eşyalar da alabilirsiniz. Arzunuz Bingöl lezzetlerinden birkaçını beraberinizde götürmek ise o zaman da tercihinizi organik pekmezden ya da Bingöl yaylalarında dolaşan arıların yaptığı baldan yana kullanabilirsiniz.

Bingöl Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr