Yolcu Sayısı
1

Burdur Otogarı

Burdur Otogarı

Burdur Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (248) 233 14 98

Adres: Aydınlıkevler Mahallesi, Armağan İlci Blv. No:103, 15040 Burdur

Burdur Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Burdur Otogarı Hakkında

Burdur Otogarı, Türkiye’nin Güneybatı Anadolu Bölgesinde yer alan ve Göller Yöresi’nde yer alan ili Burdur’a giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Bucak, Yeşilova, Gölhisar, Çavdır, Karamanlı, Ağlasun, Çeltikçi, Altınyayla, Kemer gibi ilçeleri bulunan ilimize bu bölgeye sefer düzenleyen otobüs firmalarının herhangi birinden Burdur otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Burdur otobüs bileti alarak, Burdur Otogarına giriş yaptığınızda, “Salda Gölü, Burdur Gölü, Salda Orman Plajı, Keraitae, İnsuyu Mağarası, Burudur Arkeoloji Müzesi, Burdur Saat Kulesi, Mısırlılar Evi, Yarışlı Gölü” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Anadolu içerisinde bir transit geçiş noktası konumunda bulunan Burdur, sahip olduğu otogar ile özellikle asker ve yolcu trafiği konusunda önemli bir merkez konumunda yer almaktadır. Burdur Otogarı, Batı Anadolu ile İç Anadolu bölgelerini birbirlerine bağlayan önemli bir kesişim noktasında yer almasına karşın, yakın zamana kadar eski ve küçük bir otogar şehir için yeterli görülüyordu. Ancak yolcu trafiğinin yıllar içerisinde giderek artması neticesinde 2013 yılında yeni Burdur Otogarı açılmaktadır. Bugün yeni Burdur Otogarı, yerel ve ulusal çapta hizmet sağlayan farklı otobüs firmaları ile yolcularını beklemektedir. Yeni Burdur Otogarı içerisinde, 20 adet iş yeri, 20 adet yazıhane, restoranlar, park alanları ve bekleme bölümleri yer almaktadır. Akdeniz, Ege, İç Anadolu Bölgeleri arasında kesişim noktasında bulunan Burdur bu özelliği ile yerel ve ulusal çapta hizmet sağlayan otobüs firmalarına ev sahipliği yaparak çok sayıda yolculunun Türkiye’nin farklı noktalarına ulaşım sağlamasına olanak tanımaktadır.

Burdur Otogarından Hangi Firmalar Hareket Ediyor?

Burdur Otogarı üzerinden ülkenin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Yeni Diyarbakır Seyahat, Güney Akdeniz Seyahat, Gölhisar Turizm, Tokat Yıldızı, Has Turizm, Has Diyarbakır, Elazığ Murat Turizm, Ulusoy Turizm, Esadaş Turizm, Iğdırlı Turizm, Lider Adana, Süha Turizm, Antalya Toros Turizm, Öz Elbistan, İsmail Ayaz, Şanal Turizm, Öz Diyarbakır, Güney Lüks Adana Seyahat” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Burdur Otogarı üzerinden firmaları otobüs bileti fiyatları “20 - 110 TL” arasında değişiklik göstermektedir.

Burdur Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Burdur’un merkezinde Özgür Mahallesi üzerinde bulunan yeni Burdur Otogarına dilerseniz şahsi aracınız ya da taksi dilerseniz de toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aydınlıkevler Mahallesi, Armağan İlci Blv. No:103, 15040 Burdur

(248) 233 14 98

En Popüler Burdur Otobüs Firmaları

Burdur bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Burdur otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm18
Balıkesir Uludağ Turizm9
Başkent Turizm9
Balıkesir Uludağ Vip9
Antalya Net Turizm5

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr