Kahramanmaraş Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0344) 212 34 78
Adres: Hacımustafa Mahallesi, Kahramanmaraş Otobüs Terminali, 46000 Merkez/Kahramanmaraş
Kahramanmaraş Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Kahramanmaraş Otogarı

Kahramanmaraş Otogarı

Kahramanmaraş Otogarı, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz Bölgelerinin kesiştiği noktada bulunan tarihi ve doğal güzellikleri ile keşfedilmeyi bekleyen şehirlerimizden bir tanesi olan Kahramanmaraş’a giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kahramanmaraş otobüs bileti alarak Kahramanmaraş Otogarına giriş yaptığınızda, “Ekinözü İçmeleri, Fırnız Mesire Yeri, Eshab-ı Kehf Külliyesi, Tekir Yeşilgöz Mesire Yeri, Kahramanmaraş Taş Medrese, Döngel Mağarası, Bulut Deliği Mağarası, Büyük Kızılcık İçmesi, Çokran Şelalesi, Kahramanmaraş Kalesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. Aynı zamanda farklı medeniyetlerin geçmişte hayat sürdüğü bir noktada yer alan Kahramanmaraş ili zengin bir mutfak kültürüne de sahiptir. 

Kahramanmaraş Otogarı, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu arasında bir geçiş konumunda yer aldığından dolayı bu iki bölge arasında gerçekleştirilen karayolu ulaşımı açısından son derece önemli bir noktada yer almaktadır. Aynı zamanda bu önemli otogar, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgelerine de dolaylı bağlantı sağlamaktadır. Böylesine bir kesişim noktasında yer alan Kahramanmaraş Otogarı, şehrin özellikle zaman içerisinde sürekli artış gösteren yolcu trafiğini karşılayacak boyutlarda değildi. Bunun üzerine şehrin yolcu trafiğini düzenleyecek bir yapılanmanın gerekliliği ortaya çıktığından, zaman içerisinde yeni Kahramanmaraş Otogarının yapılması planlandı. Yapılan çalışmalar sonucunda 2008 yılında 44 bin metrkare alan üzerine yeni Kahramanmaraş Otogarı açıldı. 25 araçlık peron yapılanması bulunan yeni Kahramanmaraş Otogarının aynı zamanda kullanıcılar için bekleme alanları, kafeler, restoranlar, firmaların yazıhaneleri gibi bölümleri de mevcuttur. Böylesine önemli bir ulaşım noktasında geniş bir alan üzerine kurulan Kahramanmaraş Otogarı içerisinde ülkemizde faaliyet gösteren yerel ve ulusal çapta hizmet sağlayan farklı otobüs firmalarını görebilirsiniz. 

Kahramanmaraş Otogarı Üzerinden Hangi Araçlar Hareket Ediyor?  

Kahramanmaraş Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Aksu Turizm, Lüks Kahramanmaraş Turizm, Ak Turizm, Süha Turizm, Adıyaman Gülaras, Metro Turizm, Has Bingöl, Cesur Bingöl Seyahat, Best Van Turizm, Öz Elazığlılar Seyahat, Öz Elbistan, Vangölü Turizm, Safa Kent Turizm, Esadaş Turizm, Öz Diyarbakır, Turay Seyahat, Lider Adana, Lider Elbistan, Nur Özlem Cizre Nuh, Star Diyarbakır” gibi otobüs firmaları bulunmaktadır. 

Kahramanmaraş Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlarım? 

Yeni yapılan Kahramanmaraş Otogarı çok sayıda otobüsün şehrin trafiğini olumsuz yönde etkilememesi adına şehir merkezinden uzak bir konuma yapılmıştır. Bu nedenle otogara ulaşım sağlamak için şehir içinden ve çevre ilçelerden hareket eden toplu taşıma araçlarını ve minübüsleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda otobüs firmalarının servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz. 

Kahramanmaraş Otogarı Adresi: Hacımustafa Mahallesi, Kahramanmaraş Otobüs Terminali, 46000 Merkez/Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Otogarı Telefon Numarası: (344) 212 3478

Kahramanmaraş otogarı nerede? Kahramanmaraş otogarına nasıl giderim? İletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Çakır Turizm 6
Süha Turizm 6
Mardin Seyahat 2
Lüks Kahramanmaraş Turizm 2
Öz Elazığlılar 2
- HEMEN SATIN AL ! -