Yolcu Sayısı
1

Osmangazi Otogarı

Osmangazi Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (224)

Adres: Demirtaş Dumlupınar Osb/Osmangazi/Bursa

Osmangazi Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Osmangazi Otogarı Hakkında


Osmangazi Otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Bursa iline bağlı Osmangazi ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Bursa - Osmangazi otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Marmara Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Marmara turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Marmara Bölgesinde yer alan Bursa - Osmangazi ilçesinin ve dolayısı ile Osmangazi Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Osmangazi Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Osmangazi ilçesinde Marmara ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Osmangazi ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Osmangazi Otogarı üzerinden Osmangazi ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Bursa - Osmangazi otobüs bileti satın alarak Osmangazi Otogarına giriş yaptığınızda, “Ulu Camii, Yeşil Camii, Koza Han, Osman Gazi Türbesi, Muradiye Külliyesi, Irgandı Köprüsü, Emir Sultan Cami, Soğanlı Botanik Park, Hanlar Bölgesi, Bursa Kalesi, Bursa Kent Müzesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Marmara Mutfağının en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Osmangazi Otogarı, Marmara Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Osmangazi Otogarı içerisinde daha çok Marmara Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Osmangazi Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Osmangazi Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Osmangazi Otogarı Adresi : Demirtaş Dumlupınar Osb/Osmangazi/Bursa


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr