Yolcu Sayısı
1

Avanos Otogarı

Avanos Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Avanos Otogarı Hakkında


Avanos Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir iline bağlı Avanos ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Nevşehir - Avanos otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Avanos, Nevşehir’e bağlı bir ilçe olmak ile beraber şehir merkezine yaklaşık 18 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Antik dönemlerde “Venassa” olarak anılan ilçede günümüzde birbirinden farklı çanak çömlek işçilikleri yapılıp sergilenmektedir. Bu ilçe içerisinde oldukça popüler olan bu seramik yapım geleneğinin tarihi Hitit dönemine kadar uzanmaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nde gerek turizm açısından önemli noktalara olan yakınlığı olsun gerekse de önemli ilçelere olan komşuluğundan dolayı karayolu ulaşımı açısından önemli bir geçiş noktasıdır. İç Anadolu’nun kadim topraklarında çok medeniyete ev sahipliği yapan bu ilçe bu özelliği ile günümüzde modern yapılanmalar ile tarihi değerlerin harmanlandığı bir görünüm çizmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Nevşehir - Avanos otobüs bileti satın alarak Avanos Otogarına giriş yaptığınızda, “Kapadokya Kaya Evleri, Rahipler Vadisi, Kapadokya Ihlara Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Temenni Anıt Mezarı, Fırkatan Kilisesi, Kapadokya Peri Bacaları, Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar Kalesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Avanos Otogarı bu turizm katkıları ile ön plana çıkan ilçe ve şehrin yolcu trafiğinin ihtiyacını karşılamak adına, açık ve kapalı alanları, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme alanları, yeme - içme alanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Avanos Otogarı içerisinde yalnızca çevre il ve ilçelere hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi aynı zamanda ulusal alanda hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Avanos Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Yükseller Aksaray Birlik, Nevşehir Seyahat, Metro Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Avanos Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Avanos Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da çevre ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Avanos Otogarı Adresi: 50500 Avanos/Nevşehir

En Popüler Avanos Otobüs Firmaları

Avanos bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Avanos otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Öncü Seyahat12
Metro Turizm7
Yeni Aksaray Seyahat5
Özlem Cizre Nuh2
Topçam Turizm2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr