Yolcu Sayısı
1

Avanos otobüs bileti

Avanos Otobüs Bileti

En popüler Avanos otobüs rotaları

Avanos otobüs bileti fiyatları, Avanos otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Avanos otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
YıldızeliAvanos449 TL8
KayseriAvanos80 TL7
ŞarkışlaAvanos210 TL7
AmasyaAvanos600 TL5
SuluovaAvanos500 TL5

Avanos otogarı

  • Avanos(384)

Avanos otobüs biletleri

Nevşehir iline bağlı Avanos Kapadokya yöresinde görülmesi gereken önemli bir turizm merkezidir. Bölge taş konakları ile meşhurdur ve bu konaklar günümüzde otel, pansiyon olarak kullanılmaktadır. Kış aylarında çok soğuk olan bölge, yaz aylarında ise sıcak ve kuraktır. Bölgede çömlekçilik, dericilik, halıcılık ve bakırcılık gibi el sanatları ön plandadır. Avanos tarihi, konaklama imkanları doğal güzellikleri ile birlikte mutlaka görülmesi gereken çok önemli bir turistik merkez.

GEZİLECEK YERLER

Avanos’ta görülmesi gereken çok sayıda yer vardır. Bunların başında Paşabağ adı verilen ve peri bacalarının yer aldığı yer çok ilgi görmektedir. Yörede yer alan peri bacalarının kimileri oluşum halindedir, kimileri oluşumunu tamamlamış ve kimileri ise olgunlaşmış ve bozulmaya başlamıştır. Burada yer alan 3 başlı peri bacası da mutlaka görülmelidir. Avanos’un güneyinde 3 km uzaklıkta yer alan tırmanmaya müsait bir vadinin yer aldığı Zelve de mutlaka görülmeli. Bu bölge 9 ile 13. Yüzyıllar arasında önemli bir Hıristiyan yerleşim merkezidir. Zelve Kapadokya’da peri bacalarının en yoğun olduğu yer olarak bilinmektedir. Bir önemli ve görülmesi gereken yer ise Çavuşin adı ile bilinen Kaya içine oyularak inşa edilmiş köydür. Yörenin en önemli ve en eski yerleri burada yer almaktadır. Hem Müslümanlar hem de Hıristiyanların peygamber olarak kabul ettiği Yahya Peygamber Kilisesi bulunmaktadır. Kilise Hıristiyanlar için oldukça değerlidir ve her yıl binlerce turistik bu kiliseyi görebilmek için yöreye akın etmektedir. Avanos otobüs bileti almak için neredennereye.com


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr