Yolcu Sayısı
1

Sakarya Otogarı

Sakarya Otogarı

Sakarya Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (264) 281 2218

Adres: Güllük Mh., Atatürk cad No:3, 54200 Adapazarı/Arifiye/Arifiye/Sakarya

Sakarya Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Sakarya Otogarı Hakkında

Sakarya Otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde Çatalca - Kocaeli Bölümünde yer alan Milli Mücadele döneminde gösterilen başarılar nedeni ile ülkemiz açısından büyük önem taşıyan Sakarya şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Sakarya Otogarı, özellikle İstanbul - Ankara gibi büyük şehirlere yakın konumda bulunması nedeni ile bölgesinde önemli bir ulaşım merkezi olarak yer alır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Sakarya otobüs bileti satın alarak Sakarya Otogarına giriş yaptığınızda, “Maden Deresi, Acarlar Longozu, Kuzuluk Kaplıcaları, Soğucak Yaylası, Sakarya Taraklı Turizm Merkezi, Sapanca Çiğdem Yaylası, Rahime Sultan Cami, Karagöl Yaylası, Geyve Yaylası, İnönü Yaylası” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Sakarya Otogarı, Marmara Bölgesinde önemli bir geçiş noktası olmasına karşın uzun yıllar boyunca küçük ve yetersiz bir tesis olarak hizmet verdi. Hazırlanan projenin ardından 2011 yılında hizmete sunulan yeni Sakarya Otogarı, Türkiye’nin en modern otogar tesislerinden biri haline geldi. Tasarlanan yeni Sakarya Otogarı yaklaşık 80 bin metrekare alan üzerine yaklaşık 24 bin metrekaresi kapalı alan olacak şekilde faaliyetine başladı. Yeni otogarın açılması ile birlikte eskiden hayli güç şekilde işleyen İstanbul - Karadeniz yolcu akışı otobüs firmalarının düzenlemeye başladığı seferlerle düzenli bir hale gelmiş oldu. Yeni Sakarya Otogarı otobüsler için bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, kullanıcı bekleme alanları, emanet noktaları, yeme - içme bölümleri şeklinde tasarlandı. Otogar içerisinde bölgede kısa süreli seferler düzenleyen otobüs firmalarının yanı sıra ulusal çapta hizmet sağlayan otobüs firmalarını da görmek mümkün.
Sakarya Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?
Sakarya Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Narlıca Seyahat, İsmail Ayaz, Seç Turizm, Süha Turizm, Ulusoy Turizm, Esadaş Turizm, Has Turizm, Ali Osman Ulusoy, Lüks Mersin, CSR Seyahat, Ben Turizm, Yeni Sivas Turizm, Kütahya Astur, Kanberoğlu Turizm, Şanal Turizm, Villa Seyahat, Vangölü Turizm, Çorum Kargı Seyahat, Köksallar Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.
Sakarya Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Sakarya Terminaline ulaşım şehir yönetimi tarafından oldukça kolaylaştırılmıştır. Şehir içerisinden hareket toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz gibi firmaların servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.
Sakarya Otogarı Adresi :Güllük Mh., Atatürk cad No:3, 54200 Adapazarı/Arifiye/Arifiye/Sakarya
(264) 281 2218

En Popüler Sakarya Otobüs Firmaları

Sakarya bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Sakarya otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Metro Turizm29
Sakarya Vib Turizm 27
Efe Tur23
Kale Seyahat22
Gökbey Seyahat12

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr