Kangal Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0346) 
Adres: Zafer Mh. 58900 Kangal/Sivas
Kangal Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Kangal Otogarı

Kangal Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas iline bağlı Kangal ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Sivas - Kangal otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İç Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas - Kangal’ın ve dolayısı ile Kangal Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Kangal Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Kangal ilçesinde İç Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Kangal’da yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Kangal Otogarı üzerinden Kangal ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Sivas - Kangal otobüs bileti satın alarak Kangal Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Divriği Ulu Cami, Sızır Şelalesi, Tödürge Gölü, Divriği Kalesi, Çaltı Çayı, Şifaiye Medresesi, Sivas Çifte Minareli Medrese, Hafik Gölü, Eğriçimen Yaylası” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında İç Anadolu Mutfağının en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz. 

Kangal Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Kangal Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Kangal Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Selçuk Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilir en uygun Sivas - Kangal otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz. 
Kangal Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 
Kangal Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz. 
Kangal Otogarı Adresi: Zafer Mh. 58900 Kangal/Sivas