Yolcu Sayısı
1

Gerze Otogarı

Gerze Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Gerze Otogarı Hakkında


Gerze Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Sinop iline bağlı Gerze ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Sinop - Gerze otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden ilçeye kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Sinop, yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde Amazonların ilk yurdu olarak anılmaktadır. Karadeniz Bölgesi’nin deniz kıyısında en uç noktada yer alan bu şehri, yemyeşil ormanları, sayısız doğal güzelliği, temiz havası ve köklü tarihi geçmişi ile yerli yabancı çok sayıda turistin dikkatini çekmeye başlayan bir yerleşim noktasıdır. Sinop’un en gelişmiş ilçelerinden biri olan Gerze’de şehrin geneline bakıldığında nüfus yoğunluğu kolayca fark edilebilir. Bu durum Gerze Otogarı’nın yolcu ihtiyaçlarını karşılamak adına gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır. Gerze Otogarı özellikle bayramlar gibi yılın belirli dönemlerinde oldukça yoğun bir çalışma temposu içerisinde işlemektedir. Gerze içerisinde temel ekonomik faaliyetlere bakıldığında tarımın ön plana çıktığı görülür. Bağlı bulunduğu coğrafi konum neticesinde Gerze’de tipik Karadeniz iklimi özellikleri görülmektedir. Bunun neticesinde ilçede yoğun yağış ile karşılaşıldığını söylemek mümkündür. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Sinop - Gerze otobüs bileti satın alarak Fındıklı Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Erfelek Şelaleleri, Sinop Akgöl, İnaltı Mağaraları, Boyabat Kaya Mezarları, İnceburun Feneri, Karakum Plajı, Hamsilos Koyu, Babaçay Kanyonu, Sinop Kalesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda Karadeniz mutfağının en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Gerze Otogarı, Karadeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Gerze Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Gerze Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Sinop Birlik Turizm, Ali Osman Ulusoy, Türkay Turizm, Golden Turizm, Has Turizm A.Ş” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Gerze Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Gerze Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Gerze Otogarı Adresi : Çarşı, 57600 Gerze/Sinop

En Popüler Gerze Otobüs Firmaları

Gerze bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Gerze otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Metro Turizm7
Ali Osman Ulusoy5
Sinop Birlik3
Kanberoğlu Turizm2
Türkay Turizm2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr