Yolcu Sayısı
1

Gerze otobüs bileti

Gerze Otobüs Bileti

En popüler Gerze otobüs rotaları

Gerze otobüs bileti fiyatları, Gerze otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Gerze otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KarabükGerze350 TL15
BafraGerze200 TL9
AlaçamGerze150 TL8
GiresunGerze55 TL7
BayrampaşaGerze650 TL7

Gerze otogarı

  • Gerze(368)

Gerze otobüs biletleri

Karadeniz Bölgesinin en kuzeyinde yer alan Gerze, Sinop iline bağlı, Karadeniz'e kıyı şirin bir ilçemizdir. 2015 yılı verilerine göre nüfusu 22.623'tür.

Gerze halkı geçimini tarım, hayvancılık ve balıkçılıktan sağlayarak, son yıllarda gelişen seracılık alanında atağa geçmiş durumdadır. Deniz'e kıyısı olması ve ilçe merkezine yakın Bahçeler mevkii, Akliman, Hamsilos ve Karakum plajlarıyla çok uzun sürmese de yaz mevsiminde, denize girilebilecek, güzel yerler arasında sayılabilir.
Acısu Çeşmesiyle olsun, Çeçe Sultan Türbesiyle olsun, Yakup Ağa Konağıyla olsun, Esma-zade Mustafa Paşa Camisiyle gezilip görülesi birçok nokta sizi beklemektedir. İlçe Merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Saklıköy Şelaleleri, yemyeşil doğanın içinde, bir inci gibi siz değerli misafirlerini beklemektedir.
Karadeniz'e kıyısı olması ve bir liman özelliğinden dolayı uğrak duraklarından bir tanesi olan, Gerze Fenerine'de gitmeden, Gerze gezinizi tamamlamayı düşünmeyin. 1956 yılında büyük bir yangında kül olan şehir merkezi, devlet desteğiyle yapılan planlı yangın evleri diye tabir edilen evleri de ziyaret etmenizde büyük bir haz alacağınız kanaatindeyiz. Gerze tavuğu olarak ta adlandırılan Hacıkadı tavuklarını da çevrenizde görebilirsiniz.
Gerze'nin vazgeçilmez bir tadı olan Nokul'u yemenizi ısrarla siz değerli misafirlerimizden istemekteyiz. Gerze yeşil ile mavinin bir arada olduğu doğanın bütün nimetlerini bir arada sunmuş olduğu eşsiz bir yer olarak siz değerli misafirlerini ağırlamaktan büyük bir keyif duymaktır. Gerze otobüs bileti burada!

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr