Yolcu Sayısı
1

Tatvan Otogarı

Tatvan Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Tatvan Otogarı Hakkında


Tatvan Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bitlis iline bağlı Tatvan ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Bitlis - Tatvan otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Doğu Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Doğu Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bitlis - Tatvan ilçesinin ve dolayısı ile Tatvan Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Tatvan Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Tatvan ilçesinde Doğu Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Tatvan ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Tatvan Otogarı üzerinden Tatvan ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Bitlis - Tatvan otobüs bileti satın alarak Tatvan Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Bitlis Kalesi, Süphan Dağı, Nemrut Krater Gölü, Tarihi Hizan Camii, Bitlis Ulu Cami, Ahlat Müzesi, Al Aman Hanı, Emir Ali Kümbeti, Rehva Kervansarayı” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Doğu Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Tatvan Otogarı, Doğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Tatvan Otogarı içerisinde daha çok Doğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Tatvan Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Tatvan Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Tatvan Otogarı Adresi : 13200 Tatvan/Bitlis

En Popüler Tatvan Otobüs Firmaları

Tatvan bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Tatvan otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
VanGölü Turizm17
Best Van Turizm11
Yeni Diyarbakır Seyahat5
Metro Turizm4
Lüks Yeşil Erçiş Seyahat3

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr