Yolcu Sayısı
1

Akkuş Otogarı

Akkuş Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Akkuş Otogarı Hakkında


Akkuş Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu ilinin bir ilçesi olan Akkuş’a giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Ordu - Akkuş otobüs bileti satın alarak kara yolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle son yıllarda artış gösteren Karadeniz turizmi ile birlikte şehrin olduğu gibi Akkuş Otogarının da yolcu trafiği yükselmiştir. Bu nedenle Karadeniz kara yolu ulaşımı açısından önemli olmasının yanı sıra ilçenin kuzeyinde Ünye ve Samsun, güneyinde Niksar ve Tokat yer alması nedeni ile önemli bir ulaşım merkezidir. İlçe içerisinde bulunduğu coğrafyaya bağlı olarak Karadeniz ikliminin tipik özelliklerini göstermektedir. Buna bağlı olarak yılın her dönemi yağışlı olmak ile birlikte seyahat için en uygun mevsimler bahar ve yaz dönemi olarak görülmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ordu - Akkuş otobüs bileti satın alarak Akkuş Otogarına giriş yaptığınızda, “Sarmaşık Kaplıcaları, Yason Kilisesi, Ordu Ulugöl, Hoynat Adası, Bolaman Kalesi, Perşembe Yaylası, Cotyora Bozukkale, Ünye Kalesi, Gölköy Kalesi, Gaga Gölü” gibi şehrin ve ilçenin gezilecek noktalarını görebilirsiniz. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ordu - Akkuş otobüs bileti satın alarak Akkuş Otogarına giriş yaptığınızda, “pancarlı karalahana çorbası, ısırgan çorbası, kabak çorbası, beyaz mısır çorbası, sakarca kayganası, pancar döşemesi, zetiyani” gibi yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akkuş Otogarı, Karadeniz yolcularının ihtiyaçlarını karşılamak adına açık ve kapalı alanlar, otobüs bekleme peronları, yolcu bekleme alanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Akkuş Otogarı içerisinde çoğunlukla yalnızca kendi bulunduğu bölgede faaliyet gösteren yerel otobüs firmaları ve servisleri görebileceğiniz gibi ulusal çapta faaliyet gösteren otobüs firmalarının da Türkiye’nin farklı noktalarına olan seferlerini bulabilirsiniz.
Akkuş Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Akkuş Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ve çevre ilçelerden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmanızın servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.
Akkuş Otogarı Adresi: İstiklal Cad. No:59,Akkuş/Ordu

En Popüler Akkuş Otobüs Firmaları

Akkuş bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Akkuş otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ankara As Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr