Yolcu Sayısı
1

Adıyaman Otogarı

Adıyaman Otogarı

Adıyaman Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (416) 216 56 20

Adres: Sıratut Mh., Adıyaman Diyarbakır Yolu, 02100 Ziyaretpayamlı Köyü Merkez/Adıyaman

Adıyaman Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Adıyaman Otogarı Hakkında

Adıyaman Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde, Orta Fırat bölümünde yer alan Adıyaman şehrimize gelen otobüslerin ve şehirden ülkenin farklı noktalarına seferler düzenleyen otobüs firmalarının hareket noktasıdır. Adıyaman otobüs bileti satın aldıktan sonra geldiğiniz Adıyaman Otogarından şehre çıkış yapabilir ve yapılan çalışmalar sonucunda tarihinin yaklaşık M.Ö 40 bin civarına değine uzandığı tespit edilen bu şehrimizde oldukça güzel vakit geçirebilirsiniz. Yaklaşık olarak altıyüz binin üzerinde nüfusa sahip olan Adıyaman ilimiz,”Malatya, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep” gibi bölge illeri ile komşuluk içerisinde bulunduğundan Adıyaman Otogarından düzenlenen seferler ile bu illere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogardan açıldığınız şehirde, “Nemrut Dağı Milli Parkı, Oturakçı Pazarı, Adıyaman ulu Cami, Cendere Köprüsü, Perre Antik Kenti, Yel Baba Türbesi, Arsemia Antik Kenti, Nemrut Dağı, Palanlı Mağarası” gibi noktaları gezip görebilir, “meyir çorbası, yarpuzlu köfte, çiğköfte, kavurmalı hitap, besni tavası, tevenk sarması, buhara pilavı” gibi yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Adıyaman Otobüs Terminali (Otogar), şehre gelen ve giden yolcuların seyahat işlemlerini zorluk çekmeden sürdürmesi amaçlarak şehrin merkezi konumuna inşa edilmiştir. Adıyaman il olarak kabul edilmeye başladığı dönemden bu yana Türkiye içerisinde gelişen yolcu taşımacılığı sektörünün ve ülke içerisinde ulaşım sağlayan insanların ihtiyaçları nedeni ile bir zorunluk haline gelmiş ve artan nüfusun ihtiyaçlarını en doğru şekilde cevaplamak için inşa edilmiştir. Adıyaman Otogarına aynı zamanda ilin ucra noktalarında yer alan yerleşim merkezlerinden de çeşitli toplu taşıma araçları ile seferler düzenlenmektedir. Bayram gibi yılın en yoğun dönemlerinde kullanıcılara sorunsuz şekilde hizmet sağlamak için yenilenen Adıyaman Otogarı, 35 bin metrekare alan üzerinde 6 bin metrekare yazıhane, kafeterya, market, büfe, tuvalet ve 4.500 metrekare de otobüs seferleri için gelen otobüslerin bekleme, park etme alanı olarak tasarlanmıştır. Seferinizi gerçekleştireceğiniz otobüsünüzü beklerken Adıyaman Otogarı içerisinde ayrılan bu 6 bin metrekarelik alan içerisinde vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda otogar içerisinde yolculuk dönüşünde sevdiklerinize getirmek için eşyalar satın alabileceğiniz hediyelik eşya dükkanları vardır.

Adıyaman Otogarından Hangi Otobüs Firmaları Kalkıyor?

Adıyaman şehrimizi ziyaret etmek için Adıyaman Otogarına gelebilir ya da aynı nokta üzerinden çeşitli otobüs firmaları ile Türkiye’nin farklı noktalarına yolculuk yapabilirsiniz. Adıyaman Otogarı üzerinde sefer düzenleyen kuruluşlar arasında, “Adıyaman Gülaras, Adıyaman Ünal Turizm, Kahta Petrol, Vangölü Turizm, Metro Turizm, Vanyolu Seyahat, Şanlıurfa Astor Turizm, Lider Adana” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Adana otogarı üzerinden hareket sağlayan firmaların otobüs bileti fiyatları günümüzde, “30 TL – 110 TL” aralığında değişiklik göstermektedir.

Adıyaman Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Yolcuların daha kolay hareket edebilmesi adına Adıyaman merkezine konumlandırılan otogarına şehrin farklı noktalarından toplu taşıma araçları ile ya da şahri aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde Adıyaman Otogarı üzerinden de şehir içine ulaşım sağlayan seferler düzenlenmektedir. Adıyaman Otogarına ulaşım sağlamak için Atatürk Bulvarı üzerinden geçiş yapan toplu taşıma araçlarını ya da Demokrasi Parkı yakınlarına ulaşım sağlayan toplu taşıma araçlarını tercih edebilirsiniz.

Adıyaman Otogarı Adres: Sıratut Mh., Adıyaman Diyarbakır Yolu, 02100 Ziyaretpayamlı Köyü Merkez/Adıyaman

Adıyaman Otogarı Telefon: (416) 216 5620

En Popüler Adıyaman Otobüs Firmaları

Adıyaman bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Adıyaman otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Adıyaman Ünal Turizm10
Öz Gülaras8
Adıyaman Anka Turizm7
VanGölü Turizm4
Öz Has Bingöl Turizm3

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr