Yolcu Sayısı
1

Suluova Otogarı

Suluova Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Suluova Otogarı Hakkında


Suluova Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya iline bağlı Suluova ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Amasya - Suluova otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Karadeniz Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Karadeniz turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya - Suluova ilçesinin ve dolayısı ile Suluova Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Suluova Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Suluova ilçesinde Karadeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Suluova ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Suluova Otogarı üzerinden Suluova ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Amasya - Suluova otobüs bileti satın alarak Suluova Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Kral Kaya Mezarları, Saraçhane Cami, Halifet Gazi Kümbeti, Amasya Yıldız Hamamı, Terziköy Kaplıcası, Amasya Fethiye Cami, Aynalı Mağara, Küçükağa Külliyesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Karadeniz Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Suluova Otogarı, Karadeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Suluova Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Suluova Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Suluova Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Suluova Otogarı Adresi : 05500 Suluova/Amasya

En Popüler Suluova Otobüs Firmaları

Suluova bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Suluova otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ağrı Ses Turizm8
Esadaş Turizm4
Metro Turizm4
Iğdırlı Turizm4
Topçam Turizm3

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr