Yolcu Sayısı
1

Suluova otobüs bileti

Suluova Otobüs Bileti

En popüler Suluova otobüs rotaları

Suluova otobüs bileti fiyatları, Suluova otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Suluova otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Suluova70 TL51
DüzceSuluova250 TL26
MalatyaSuluova70 TL12
SakaryaSuluova70 TL12
HaremSuluova80 TL12

Suluova otogarı

  • Suluova(358)

Suluova otobüs biletleri


Son zamanlarda merak edilen yerlerin başında gelen Suluova ilçesi hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizler için araştırdık.
Amasya ilimizin içerisinde bulunan tarihi güzellikler ve doğa harikası mekanların oldukça fazla olması bu kente olan talebin giderek artmasına neden oluyor. Özellikle son zamanlarda ulaşım ağında yaşanan gelişmelerden sonra Suluova ilçesi merak edilen ve gezilmesi için en çok talep gören ilçelerin başında geliyor. Türkiye’nin büyük şehirlerinden biri olarak kabul edilen Amasya’nın Suluova ilçesine karayolu üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Yolculuğunuz Suluova Otogarı üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Suluova otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Suluova ilçesine geldiğiniz zaman sizlere ilk olarak Yedi Kuğular Kuş Cennetini öneriyoruz. Harika bir doğası bulunan bu kuş cenneti özellikle doğa severlerin dikkatini çekmeyi başaran yerlerin başında geliyor. İsminden de anlaşılacağı üzere bu kuşların yoğun olarak bulunduğu bir güzellik olarak karşımıza çıkıyor. İçerisinde bulunan kuşların son derece fazla çeşidinin bulunduğu bu göl üzerinde birçok yerli turist her sene ziyaret gerçekleştiriyor. Bu durum karşısında Yedi Kuğular Kuş Cennetine geldiğiniz zaman son derece güzel anlar geçirme fırsatı elde etmiş olacaksınız.
Amasya merkeze sadece 30 km uzaklıkta bulunan Suluova ilçesinde gezilmesi gereken başka önemli bir yer olmadığından dolayı sizlere Amasya’da bulunan önemli yerleri tavsiye ediyoruz. Amasya ilinin şehzadeler şehri olarak adlandırılmasından sonra birçok önemli yapıtın yer aldığını düşündüğümüz zaman son derece önemli yapılar karşımıza çıkacaktır. İşte bu ile ve ilçemize gelecek olan okuyucularımızın yazı dizimizi okumaları onlar için yeterli olacaktır. Suluova otobüs bileti alarak ilçeyi tanıyabilirsiniz.
Orta Karadeniz Bölümünde bulunan Amasya ilimiz ve Suluova özellikle son dönemlerde Karadeniz turizmin yükselmesi ile birlikte her geçen gün ziyaretçi sayısını yükseltmektedir. Yeşilin ve mavinin farklı tonlarının bir arada sergilendiği bu şehirde insanlar özellikle büyük şehirlerden kısa süreli kaçış rotası olarak kendilerine Amasya’yı seçmeye başlamışlardır. Amasya aynı zamanda oldukça eski bir yerleşim merkezi olarak bilinir. Şehir, M.Ö 4000’li yıllarda başlayan tarihi boyunca, “Hitit, Frig, Kimmer, İskit, Lidya, Pers, Hellen, Pontus, Roma, Bizans, Danişmend, Selçuklu, İlhanlı ve Osmanlı” medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır.
Suluova Gezilecek Yerler
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Suluova otobüs bileti satın alarak Suluova Otogarına giriş yaptığınızda, “Yalıboyu Evleri, Harşena Dağı ve Pontus Dağı Kaya Mezarları, Amasya Kalesi, II. Bayezid Külliyesi, Hazeranlar Konağı, Burmalı Minerali Cami, Amasya Arkeoloji Müzesi, Şehzadeler Müzesi, Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi, Saraydüzü Kışla Binası Milli Mücadele Müzesi, Ferhat İle Şirin Aşıklar Müzesi, Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Aynalı Mağara” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Suluova Otobüs Firmaları
Türkiye’de sektöründe deneyim sahibi farklı otobüs firmaları ülkemizin farklı noktalarından Amasya - Suluova üzerine seferler düzenlemektedir. Günümüzde, “Topçam Turizm, Tokat Seyahat, Iğdırlı Turizm, Vangölü Turizm, Esadaş, Doğu Kars, Can Dersimliler Turizm, Metro Turizm, Ağrı Ses, Patnos İtimat” gibi otobüs firmalarının düzenlediği otobüs seferleri ile Suluova’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Söz konusu otobüs firmalarının en uygun Suluova otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr