Yolcu Sayısı
1

Sarıveliler Otogarı

Sarıveliler Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (338)

Adres: Ulucami, Cumhuriyet Cd.,70800 Sarıveliler/Karaman

Sarıveliler Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Sarıveliler Otogarı Hakkında


Sarıveliler Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Karaman iline bağlı Sarıveliler ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Karaman - Sarıveliler otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İç Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Karaman - Sarıveliler ilçesinin ve dolayısı ile Sarıveliler Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Sarıveliler Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Sarıveliler ilçesinde İç Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Sarıveliler ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Sarıveliler Otogarı üzerinden Sarıveliler ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Karaman - Sarıveliler otobüs bileti satın alarak Sarıveliler Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Manazan Mağaraları, Hürrem Dayı Evi, İncesu Mağarası, Zevye Pazarı, Mennan Kalesi, Taşkale Tahıl Ambarları, Tartan Evi, Aktakke Cami, Binbir Kilise, Değle Ören Yeri” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında İç Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Sarıveliler Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Sarıveliler Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Sarıveliler Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Sarıveliler Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Sarıveliler Otogarı Adresi : Ulucami, Cumhuriyet Cd.,70800 Sarıveliler/Karaman

Popüler Sarıveliler Otobüs Seferleri


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr