Yolcu Sayısı
1

Yenice Otogarı

Yenice Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Yenice Otogarı Hakkında


Yenice Otogarı, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Çanakkale iline bağlı Yenice ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Çanakkale - Yenice otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ege Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Ege turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Ege Bölgesi’nde yer alan Çanakkale - Yenice ilçesinin ve dolayısı ile Yenice Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Yenice Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Yenice ilçesinde Ege ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Yenice ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Yenice Otogarı üzerinden Yenice ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çanakkale - Yenice otobüs bileti satın alarak Yenice Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Mıhlı Çayı, Bozcaada Ayazma Plajı, Meryem Ana Kilisesi, Karabiga, Şahmelek Koyu, Ayazma Mesire Yeri, Yeni Zellanda Anıtı, Habbele Plajı, Şehitlik, Sulu Bahçe Koyu” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Ege Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Yenice Otogarı, Ege Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Yenice Otogarı içerisinde daha çok Ege Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Yenice Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Yenice Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Yenice Otogarı Adresi : 17550 Yenice/Çanakkale


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr