Yolcu Sayısı
1

Şereflikoçhisar Otogarı

Şereflikoçhisar Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (312) 687 00 22

Adres: Hacıenbiya, Mimar Sinan Cd. No:1, 06950 Şereflikoçhisar/Ankara

Şereflikoçhisar Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Şereflikoçhisar Otogarı Hakkında


Şereflikoçhisar Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara iline bağlı Şereflikoçhisar ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Ankara - Şereflikoçhisar otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İç Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara - Şereflikoçhisar ilçesinin ve dolayısı ile Şereflikoçhisar Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Şereflikoçhisar Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Şereflikoçhisar ilçesinde İç Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Şereflikoçhisar ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Şereflikoçhisar Otogarı üzerinden Şereflikoçhisar ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara - Şereflikoçhisar otobüs bileti satın alarak Şereflikoçhisar Otogarı’na giriş yaptığınızda, şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında İç Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Şereflikoçhisar Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Şereflikoçhisar Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Şereflikoçhisar Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Yükseller Aksaray Birlik, Has Diyarbakır Seyahat” gibi firmalarını görebilirsiniz.
Şereflikoçhisar Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Şereflikoçhisar Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Şereflikoçhisar Otogarı Adresi :

En Popüler Şereflikoçhisar Otobüs Firmaları

Şereflikoçhisar bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Şereflikoçhisar otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Has Turizm8
Yeni Aksaray Seyahat7
Tuzgölü Seyahat6
Gökbey Seyahat4
Star Batman3

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr