Kişi
1

Şereflikoçhisar otobüs bileti

En popüler Şereflikoçhisar otobüs rotaları

Şereflikoçhisar otobüs bileti fiyatları, Şereflikoçhisar otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Şereflikoçhisar otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ViranşehirŞereflikoçhisar400 TL9
KızıltepeŞereflikoçhisar500 TL8
MardinŞereflikoçhisar500 TL8
HilvanŞereflikoçhisar350 TL8
AdanaŞereflikoçhisar250 TL7

Şereflikoçhisar otogarı

  • Şereflikoçhisar(312) 687 00 22

Şereflikoçhisar otobüs biletleri


Şereflikoçhisar ilçesi, Ankara iline bağlı bir ilçedir. Tarihi açıdan değerlendirildiğinde, belki de Ankara'nın en önemli uğrak noktalarından biri Şereflikoçhisar'dır denilebilir. Türkiye’nin büyük şehirlerinden biri olarak kabul edilen Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesine karayolu üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Yolculuğunuz Şereflikoçhisar Otogarı üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Şereflikoçhisar otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Şereflikoçhisar ilçesi, Ankara ilinin doğal ve tarihi zenginliğini yansıtan önemli ilçelerinden biridir. Bu şirin ve ünlü ilçe başkentimize uzak bir mesafede yer almaktadır. Tuz Gölü kıyılarında kurulmuş bu ilçemiz tarih boyunca önemli medeniyetlerin yerleşim için tercih ettiği yerlerden biri olmuştur. Hititler dönemine kadar uzanan tarihi bir dokuya sahip ilçede, Keltler, Galatlar, Emeviler ve Persler gibi medeniyetlerin izlerini bugün hala görebilmekteyiz. İlerleyen zamanlarda Osmanlı İmparatorluğu yönetimine giren bu ilçemiz Tuz Gölü yakınlarında olmasıyla büyük önem verilmiş ilçeler arasında önemli bir yapıya sahiptir. İlçe aynı zamanda Hirfanlı Barajı ile sınır olup genelde düzlük bir yapıya sahiptir. Dayanışmanın ve kendine özgü yöresel bir yapının hakim olduğu ilçemiz farklı bir geziye ev sahipliği yapacaktır. Ulaşım Şereflikoçhisar ilçesinin, Ankara ilimize çok uzak bir noktada olduğundan bahsetmiştik. Kendi aracınızla veya Ankara'dan kalkan araçlarla ilçeye gitmek için neredeyse 150 kilometrelik bir yol kat etmeniz gerekecektir. Konum olarak bu ilçemiz Aksaray'a daha yakın mevkide bulunmaktadır. Yeme İçme Yörede seyahatiniz sırasında damak zevkinize uygun yemekler yiyebileceğiniz kebap salonlarını, balık lokantalarını veya döner salonlarını bulabilirsiniz. Ancak yörenin kendine özgü et yemeklerini ve meşhur çorbalarını tatmadan dönmek olmaz. Gezilecek Yerler Tuz Gölü ve çevresi görülebilecek yerlerin başında gelir. Ülkemizin en önemli doğal tuz kaynaklarının olduğu bölgede tuzdan yapılma farklı hediyelikler satın alabilirsiniz. Hirfanlı Göl Barajı da gezilecek doğal güzellikler arasındadır.
Şereflikoçhisar Gezilecek Yerler
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Şereflikoçhisar otobüs bileti satın alarak Şereflikoçhisar otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Ankara Resim ve Heykel Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Şefik Bursalı Müzesi, Ankara Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi, Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi, Ankara Üniversitesi Ziraat Müzesi, Beypazarı Yaşayan Müze, Meteoroloji Müzesi, Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, PTT Pul Müzesi, Cermodern Sanat Merkezi, Ankara Kültür Ve Sanat Evi Abidinpaşa Köşkü, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Müzesi, Kuğulu Park, Seğmenler Parkı, Göksu Parkı, Soğuksu Milli Parkı, Tekke Dağı Tabiat Parkı, Sorgun Gölü Tabiat Parkı, Mogan Gölü, Eymir Gölü, Kesikköprü Baraj Gölü, Ankara Mavi Göl, Çubuk Barajı, Çamkoru Tabiat Parkı, Eğriova Yaylası, Nallıhan Kuş Cenneti” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
Şereflikoçhisar Otobüs Firmaları
Türkiye’de sektöründe deneyim sahibi farklı otobüs firmaları ülkemizin farklı noktalarından Ankara - Şereflikoçhisar üzerine seferler düzenlemektedir. Günümüzde, “Siirt Has Bağtaş Turizm, Yeni Diyarbakır Seyahat, Hatay Gökbey, Mardin Seyahat, Star Diyarbakır, Has Turizm, Metro Turizm, Lüks Adana” gibi otobüs firmalarının düzenlediği otobüs seferleri ile Şereflikoçhisar’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Söz konusu otobüs firmalarının en uygun Şereflikoçhisar otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2022) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr