Aksaray İstanbul Otobüs Bileti

Aksaray İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 66,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 674 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 4dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 7 firma sefer düzenlemektedir. Aksaray İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Aksaray İstanbul bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Aksaray İstanbul bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Aksaray İstanbul otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Aksaray İstanbul Otobüs Biletleri

Aksaray İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Aksaray İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kapalıçarşı, Beyazıt ve Nuruosmaniye camileriyle Mahmutpaşa arasında yer alır. 30.700 m2'lik geniş bir alana yayılmış olan Kapalıçarşı üstü kapalı, iki yanında dükkanların sıralandığı, irili ufaklı birçok sokaktan oluşur. Çarşı, İstanbul'un en çok turist çeken mekanlarından biri olduğu gibi özellikle altın, halı ve kumaş gibi ürünlerde halen İstanbulluların önde gelen alışveriş merkezlerinden biri olma işlevini de sürdürmektedir. Kapalıçarşı'nın bulunduğu bölge Bizans'tan bu yana ticaret kuruluşlarının, dükkanların yoğunlaştığı, çarşı işlevlerinin yerleştiği bir bölgeydi. Bugünkü Kapalıçarşı'nın ilk çekirdeği ise Fatih Sultan Mehmet döneminde oluşturuldu. Fethi izleyen dönemde (1455-1461) Fatih, burada bir bedesten (Bezzazistan-ı Cedid) yaptırdı. Bugün iç Bedesten ya da Cevahir Bedesteni olarak adlandırılan bu yapı, Kapalıçarşı'nın çekirdeğini oluşturur. İç Bedesten, 53 x 68 m boyutlarında dikdörtgen bir alan kaplar. Uzun kenarı boyunca iki sıra halinde uzanan 8 büyük ayağı birbirine bağlayan kemerler, İç Bedesteni 15 birime ayırır. Her birimin üzeri kubbeyle örtülüdür. Bedesten'e biri ön, biri arka cephede yer alan iki kapıdan girilir.

NeredenNereye.com bilet satış sitesi üzerinden Aksaray İstanbul otobüs bileti arama işleminizi en kolay şekilde yapabilirsiniz. En ucuza bilet dendiği zaman 16 yıldır sektörde en çok bilinen site olan NeredenNereye; seferler, sefer saatleri, firmalar, bilet fiyatları, 2 güzergah arası kaç saat gibi bilgileri de kullanıcılarına sunmaktadır. Sizlerde taksitli otobüs bileti almak istiyorsanız ucuz bilet hattı olarak sizleri bekliyoruz!

Fatih döneminde, İç Bedestenin güneydoğusuna ikinci bir bedesten yapıldı. Bu bedesten, o dönemde burada sandal adı verilen bir tür kumaş dokunduğundan Sandal Bedesteni olarak da adlandırılır. Sandal Bedesteninin mimarisi de İç Bedesten'e benzer. 35 x 42 m boyutlarında dikdörtgen bir alan kaplayan bedesten, üç sıra halında dizili 12 ayağı birbirine bağlayan kemerlerle, 20 bölmeye ayrılmıştır. Her bir cephesinden 4 giriş kapısı vardır. Zamanla İç Bedesten ile Sandal Bedesteninin arasında ve çevresinde kalan sokaklar, dükkânlar ve çeşitli el sanatlarıyla uğraşan zanaatkarlarla doldu. Sokaklar, üzerlerinde yerleşen zanaatkarlara göre fesçiler, kürkçüler, kuyumcular biçiminde adlandırıldı. Kapalıçarşı, 15. ve 16. yy'larda ticaret ve üretim işlevlerinin yanı sıra bir tür banka işlevi de görüyordu. Devlet büyüklerinin ve zenginlerin taşınabilir değerli mal ve paraları, çarşı duvarı boyunca sıralanan ve dolap ya da sandık olarak adlandırılan kasalarda saklanırdı.

Çarşı, 1515 ve 1586'da iki kez yanıp onarıldıktan sonra, 1701'de çıkan bir yangında büyük hasar gördü. Bu yangının ardından, dükkanlar tonozla örtüldü. 1894 depreminin ardından çarşı, bugünkü biçimiyle yanmaz şekilde yeniden yapıldı. Kapalıçarşı, Cumhuriyet döneminde de 1943 ve 1954'te iki kez daha yangın geçirdi.

Ucuz biletler denildiğinde akıllara ilk gelen bilet satış sitesi NeredenNereye.com olarak en kolay bilet satın alma şansına 7/24 sahipsiniz!

Aksaray İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Aksaray İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Aksaray İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Ben Turizm 70 TL
Öncü Seyahat 90 TL
Has Turizm A.Ş. 90 TL
Niğde Aydoğanlar 90 TL
Yeni Aksaray 100 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.