Yurtdışı Otobüs Seferleri

Yurtdışı seyahatine otobüs ile gitmek mi? Neden olmasın? Çeşitli sebeplerle yurtdışı seyahati planlıyor olabilirsiniz. Konu yurtdışı olunca ulaşım olarak ilk akla gelen havayolu oluyor. Ancak yurtdışı ulaşımında başka alternatiflerinizde var. Bunlardan biri ve hatta oldukça yaygın olarak kullanılan otobüs seyahati yani karayolu ile ulaşım. Bir yurtdışı otobüs bileti alarak ulaşabileceğiniz birçok ülke var. Özellikle gümrük kapılarına yani sınır kapılarına yakın veya makul mesafede ikamet ediyorsanız bu aşamada gideceğiniz yurtdışı şehrine otobüs ile ulaşım sağlamanız havayolu ile ulaşıma göre çok daha avantajlıdır.
NeredenNereye.com ile Türkiye’nin her yerine olduğu gibi birçok farklı ülkeye yurtdışı otobüs bileti bulabilirsiniz.


Otobüs ile Gidebileceğiniz Ülkeler

Otobüs ile yurtdışı seyahatinde en önemli kriter elbette mesafe. Türkiye’den otobüs seferi düzenlenen birçok ülke mevcut. Onlarca ülkeye Türkiye üzerinden rahatlıkla yurtdışı otobüs bileti bulabilirsiniz. Bulgaristan, Yunanistan, Gürcistan, Irak, İran, Azerbaycan gibi komşu ülkelerin yanı sıra Almanya, Romanya, Çekya, Macaristan, Arnavutluk, Slovakya gibi Avrupa ve Balkan ülkelerine de düzenli olarak otobüs seferleri bulunuyor.


Yurtdışı Otobüs Bileti Fiyatları

Yurtdışı otobüs bileti fiyatları elbetteki şehrin mesafesine ve otobüs firmasına göre farklılık gösteriyor. En güncel fiyatlar için yukarıdaki arama motorundan gitmek istediğiniz şehre doğru bir arama başlatabilirsiniz. Veya aşağıdaki ülkelerden gitmek istediğinizi seçebilir ve hangi şehirlerine otobüs seferleri olduğunu görebilirsiniz.


Yurtdışı Otobüs Bileti Bulabileceğiniz Ülkeler

Almanya Otobüs Bileti

Arnavutluk Otobüs Bileti

Avusturya Otobüs Bileti

Azerbaycan Otobüs Bileti

Bulgaristan Otobüs Bileti

Çek Cumhuriyeti (Çekya) Otobüs Bileti

Gürcistan Otobüs Bileti

Irak Otobüs Bileti

İran Otobüs Bileti

Macaristan Otobüs Bileti

Romanya Otobüs Bileti

Slovakya Otobüs Bileti

Yunanistan Otobüs Bileti


Yurtdışına Otobüs ile Ulaşımın Avantajları

Hernekadar havayolu ile ulaşım daha makul görünse de bazı ülkelere karayolu ile ulaşım daha avantajlıdır. Örneğin Edirne’den Bulgaristan’ın bir şehrine otobüs ile ulaşım hem daha ekonomik hem de daha konforludur. Havalimanına ulaşım, bagaj ve check-in işlemleri, uçuş saatinden belirli bir saat öncesinde havaalanında bulunma gerekliliği gibi durumlardan dolayı havayolu daha kısa sürede ulaşım sağlıyor gibi görünse de aslında otobüs ile çok daha hızlı ulaşırsınız. Otobüs seyahatinizde, sefer saatinizde otogarda olmanız yeterlidir. Aktarma yapmadan, bekleme yapmadan, koltuğunuzdan kalkmadan gideceğiniz şehire kadar ulaşırsınız ve bütçe olarak uçak yolculuğuna göre çok daha uygundur.


En Popüler Yurtdışı Otobüs Seferleri

Yurtdışı otobüs ulaşımında en fazla tercih edilen rotalar arasında İstanbul - Almanya, Bulgaristan - Edirne, Türkiye - İran gibi güzergahlar bulunuyor. Karadeniz şehirlerimizden ise Gürcistan’da Batum, Tiflis gibi şehirler oldukça fazla tercih ediliyor.


Yurtdışı Otobüs Firmaları

Türkiye’den yurtdışına sefer düzenleyen onlarca otobüs firması bulunmaktadır. Hangi ülkeye hangi otobüs firmalarının seferlerinin olduğunu öğrenmek için yukarıdaki ülke linklerinden ilgili sayfaya ulaşabilir ve seçim yapabilirsiniz. Ayrıca arama motorumuzdan gideceğiniz güzergahta sefer araması yaparak ta gitmek istediğiniz şehirlere hangi otobüs firmalarının gittiğini görebilirsiniz.


Yurtdışına Giderken Bilmeniz Gerekenler

Yurtdışına otobüs ile seyahat etme planınız varsa gitmeyi planladığınız ülkenin vize koşullarını bilmeniz gerekir. Otobüs bileti satın alırken vize bilgileriniz sorgulanmaz. Ancak sınır kapısına ulaştığınızda geçiş yapacağız ülke (Örn: Bulgaristan, Yunanistan gibi) pasaport ve vize kontrolü yapılacaktır. Bu aşamada zorluk yaşamamak adına yolculuğa çıkmadan önce gideceğiz ve geçiş yapacağız ülkelerin vize şartlarını öğrenmelisiniz.

Dikkat etmeniz gereken önemli bir husus var. Gideceğiniz ülke vizesiz olsa da geçeceğiniz ülkeler için de vizenizi hazırlamalısınız. Örneğin vize istemeyen Balkan ülkelerinden birine gideceksiniz. Ancak karayolu ile Bulgaristan ya da Yunanistan üzerinden geçiş yapacağınız için Schengen ya da transit vizenizi almalısınız. Detaylı bilgi için seyahat etmeyi düşündüğünüz otobüs firmasına ulaşarak en doğru bilgiyi alabilirsiniz.

Sorularınız için bize 0 850 885 1058 no’lu müşteri hizmetlerimizden de ulaşabilirsiniz.
Keyifli Yolculuklar..