Yolcu Sayısı
1

Macaristan Otobüs Bileti

Macaristan Otobüs Bileti

Macaristan, Orta Avrupa'da bir ülkedir. Avusturya, Hırvatistan, Sırbistan ve Slovakya ile sınır komşusudur. Macaristan'dan insanlar Macarca ve bir dizi başka dil konuşur. Zengin bir kültüre sahipler ve Avrupa tarihinde büyük bir rol oynadılar. Dünyanın her yerinden turistler, benzersiz özelliklerinden yararlanmak için her yıl Macaristan'ı ziyaret ediyor.

Macaristan, Türkiye’den karayolu ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz ülkelerden biri. Macaristan şehirlerine özel aracınızın yanı sıra bir otobüs bileti alarak konforlu şekilde gitmek istediğiniz şehre ulaşabilirsiniz.

Türkiye’den Macaristan’a Otobüs ile Ulaşabileceğiniz Şehirler

Macaristan otobüs bileti alarak Türkiye'den Macaristan’a ulaşabileceğiniz Macaristan şehirleri şöyle;

Budapeşte

Macaristan’a Sefer Düzenleyen Otobüs Firmaları

Macaristan otobüs bileti ile Macaristan şehirlerine ulaşabileceğiniz en bilinen otobüs firmalarını aşağıda listeledik. Yeni Firmalar eklendikçe listemiz güncellenmektedir.

Vip Arda Tur

Macaristan Hakkında

Her şeyden önce Macaristan, Avrupa'nın en popüler turistik yerlerinden biridir. Gerlonyi Nehri, Balaton Gölü ve Keleti Gölü gibi birçok doğal cazibe merkezinin yanı sıra birçok kültürel cazibe merkezine sahiptir. Budapeşte'deki Kale Bölgesi, ülkenin en ünlü bölgelerinden biridir. Orta Çağ'dan kalma güzel kiliseler ve binalarla doludur. Budapeşte dışında, Tokaj ve Szentendre üzüm bölgesinde Macar şaraplarını tadabileceğiniz çok sayıda şarap imalathanesi var. Ek olarak, Balaton Gölü harika yüzme, tekne gezintisi ve su sporları yapar. Pecs kasabası, termal banyo ve Ciszterci kollekció mutfak müzesi ile tamamlanmış mükemmel bir Eski Kent'e sahiptir. Badacsony bölgesi bile birkaç güzel göle, termal sulara ve yürüyüş ve kayak için fırsatlara sahiptir. Türkiye’den Macaristan için çeşitli otobüs firmalarının seferlerini kullanarak yolculuk yapabilirsiniz. Türkiye - Macaristan otobüs bileti fiyatları, boş kalan koltuk sayısı, tarih gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak istediğiniz zaman Türkiye’nin her yerinden Macaristan otobüs firmalarının en uygun Macaristan otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.

Macaristan Doğal Güzellikleri ve Demografik Yapısı

Macaristan sadece doğal güzelliğe sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kültürel çeşitlilik açısından da zengindir. Macar dili Macarcadır - Finno-Ugric dillerinden biridir - ancak aynı zamanda Hırvatistan ve Sırbistan'da Sırp-Hırvatça denilen benzer bir dili konuşan Magyar'ın yanı sıra Slovakça konuşan Slovakça konuşanlar da vardır. Macaristan'ın kendi içinde bile, esasen Macaristan sınırları içinde yaşayan Romanlar, Szekelys ve Finliler gibi çeşitli etnik gruplar var. Türkiye’den Macaristan için çeşitli otobüs firmalarının seferlerini kullanarak yolculuk yapabilirsiniz. Türkiye - Macaristan otobüs bileti fiyatları, boş kalan koltuk sayısı, tarih gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak istediğiniz zaman Türkiye’nin her yerinden Macaristan otobüs firmalarının en uygun Macaristan otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz

Macaristan'da, bir zamanlar günümüz Avusturya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Romanya ve Yugoslavya'nın bir bölümünden oluşan Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun bir parçası olan Almanlar da var. Ayrıca Macarlar misafirperverlikleri ile tanınırlar; konaklamanızı konforlu, keyifli ve başarılı kılmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Her yıl Macaristan'ın doğal güzelliğini ve kültürel çeşitliliğini görmek için pek çok insan ziyaret etmektedir. Misafirperver doğasının, mutfağının ve tarihinin tadını çıkarmaya geliyorlar. Sadece bir Budapeşte gezisinden fazlasını yaşamak isteyenler için, Macaristan'da harika turistik yerler yapan birçok başka yer var. Bunlar arasında Pecs (termal banyoları ile ünlü), Balaton Gölü (yüzmek için harika), Szentendre (şaraplarıyla ünlü), Debrecen (mükemmel bir atmosfere sahip bir üniversite şehri) ve Villány (spa tesisleriyle tanınan bir kasaba) sayılabilir. Türkiye’den Macaristan için çeşitli otobüs firmalarının seferlerini kullanarak yolculuk yapabilirsiniz. Türkiye - Macaristan otobüs bileti fiyatları, boş kalan koltuk sayısı, tarih gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak istediğiniz zaman Türkiye’nin her yerinden Macaristan otobüs firmalarının en uygun Macaristan otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr