Yolcu Sayısı
1

Budapeşte (Macaristan) otobüs bileti

Budapeşte (Macaristan) Otobüs Bileti

Budapeşte (Macaristan) otobüs biletleri

Budapeşte Otobüs Bileti
Budapeşte, Macaristan’nın şehirlerinden olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Budapeşte otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Budapeşte otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Budapeşte ulaşım merkezinde son bulur. Budapeşte ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Budapeşte otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.
Budapeşte, Macaristan'ın başkentidir. Aslında Tuna nehrinin iki yakasındaki Budin (Buda) ve Peşte'nin 17 Kasım 1873 yılında birleşmesiyle oluşmuş şehirdir.Tuna nehrinin ayırdığı Budin ve Peşte şehirlerini birbirine bağlayan Széchenyi Zincir Köprüsü 1849'da açıldı. Budin, Peşte ve Óbuda (Eski Budin) 1873 yılında resmen birleşerek Budapeşte adını aldı. Budapeşte, Macaristan'ın politik, kültürel, ticari, endüstri ve ihracat merkezidir. Berlin’den sonra Orta Avrupa’nın en büyük ikinci şehri olup, Macaristan nüfusunun beşte biri, 2016 yılı sayımına göre 1.752.704 kişi Budapeşte'de yaşamlarını sürdürmektedir.
Macaristan, büyük bir imparatorluğun kalıntılarından kurulan bir devlet olarak günümüzde ayakta durmaktadır. Döneminde son derece geniş topraklara ev sahipliği yapan ülke bugün küçük bir Avrupa ülkesi haline gelmiştir. Osmanlı ile yakın ilişkileri bulunan bu topraklarda günümüzde hala Türk – İslam eserlerine ve izlerine rastlamak mümkündür. Bu nedenle Türkiye üzerinden en fazla ziyaretçi alan şehirlerden biri de Macaristan’ın Budapeşte kenti olarak karşımıza çıkar.
Balkan topraklarında kurulu olan bu ülke, Avrupa’nın eşsiz doğal ortamlarına ev sahipliği yapar. Ilıman iklimi ve engebeden uzak arazisi nedeniyle tarıma son derece elverişli olan yapılanması yaşamı burada kolay kılmıştır. Bu nedenle yerleşik tarihin ilk dönemlerinden bu yana nüfus konusunda sıkıntı yaşamamış bir kenttir. Avrupa’nın bu masalsı kenti geçmişinde tanıklık ettiği birçok olay nedeniyle oldukça fazla sayıda rivayet ile de anılır. Öyle ki, popüler kültürün en merak edilen efsanelerinden biri olan Dracula efsanesi bu topraklarda geçmektedir.
Budapeşte, günümüzde mimari olarak da kendine hayran bırakan Avrupa kentlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Özellikle Orta Çağ mimarisine ilgi duyan, Gotik tasarımlardan hoşlanan kişilerin mutlaka gezip görmesi gereken kentlerden biri olan Budapeşte içerisinde bu mimari tarza uygun olarak inşa edilmiş çok sayıda kale, kilise, ibadethane, şato gibi eserler bulunur. Tarihini atmosferini yansıtan evleri ve sokakları da dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçi tarafından kentin masalsı olarak tanımlanmasına neden olmuştur.
Pek çok rivayete konu olan Tuna Nehri kıyısında kurulmuş olan bu kent çok sayıda seyahat otoritesi tarafından da Avrupa’nın en güzel kentlerinden biri olarak kabul edilir. Doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile turistlerin ilgi odağı olan bu kenti tam anlamı ile keşfetmek için bir haftalık bir seyahat planı yeterli olacaktır. Elbette ki, seyahatiniz boyunca bu eşsiz kentin binlerce yıllık tarihi boyunca oluşturduğu mutfak kültürünün en nadide eserlerini de ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Budapeşte otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Budapeşte otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Budapeşte otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Budapeşte şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Budapeşte otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr