Yolcu Sayısı
1

Azerbaycan Otobüs Bileti

Azerbaycan Otobüs Bileti

Otobüs yolculuğu yaparak Türkiye’den karayolu ile ulaşabileceğiniz ülkelerden biride Azerbaycan’dır. Azerbaycan, dönem dönem ara verilse de belirli dönemlerde otobüs seferleri düzenlenen ve karayolu ile ulaşılabilen ülkelerden biridir.

Türkiye’den Azerbaycan’a Otobüs ile Ulaşabileceğiniz Şehirler

Azerbaycan otobüs bileti satın alarak Türkiye’den otobüs ile ulaşım sağlayabileceğiniz Azerbaycan şehirleri şöyle:

Bakü | Nahçıvan | Culfa | Gence | Kazak | Şerur

Azerbaycan’a Sefer Düzenleyen Otobüs Firmaları

Iğdırlı turizm | Metro Turizm

Azerbaycan Doğal Güzellikleri ve Hakkında Bilgiler

Kafkasya bölgesinde denize kıyısı olmayan bir ülke olan Azerbaycan, doğuda İran, kuzey ve batıda Gürcistan ile sınırlanmıştır. Toplam 87.000 mil kare alana ve 7.7 milyon nüfusa sahiptir. Azerbaycan'ın başkenti, aynı zamanda en büyük şehri ve bir sanayi merkezi olan Bakü'dür. Antik ve yakın tarihin büyüleyici bir karışımı olan Azerbaycan, bölgeyi inceleyen herkesin mutlaka görmesi gereken çok sayıda unutulmaz yere sahiptir. Azerbaycan aynı zamanda Hazar Denizi petrolleri ile de ünlü bir ülke konumundadır. Başkent Bakü sizlere birçok gezilecek tarihi ve doğa harikası bölge hizmetleri sunuyor. Böylelikle muhteşem bir tatil imkânına erişmiş oluyorsunuz. Avrupa’nın belirli noktalarına olduğu gibi Azerbaycan’a da karayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Azerbaycan için çeşitli otobüs firmalarının seferlerini kullanarak yolculuk yapabilirsiniz. Türkiye - Azerbaycan otobüs bileti fiyatları, boş kalan koltuk sayısı, tarih gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak istediğiniz zaman Türkiye’nin her yerinden Azerbaycan otobüs firmalarının en uygun Azerbaycan otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.

Azerbaycan’da Hangi Şehirleri Gezebiliriz?

Ağdara Kasabası çömlekçiliği ile ünlüdür. Aghdara seramikleri cesur ve canlı renkleri ile dikkat çekiyor - bu onu ulusun sanatsal kültürünün ayrılmaz bir parçası yapan bir özellik. Kasaba ayrıca sanatına ve tarihine adanmış çok sayıda müzeye sahiptir. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndedir ve Azerbaycan'ın zengin kültürel mirası hakkında daha fazla bilgi edinmek için mükemmel bir yerdir. Türkiye’den Azerbaycan için çeşitli otobüs firmalarının seferlerini kullanarak yolculuk yapabilirsiniz. Türkiye - Azerbaycan otobüs bileti fiyatları, boş kalan koltuk sayısı, tarih gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak istediğiniz zaman Türkiye’nin her yerinden Azerbaycan otobüs firmalarının en uygun Azerbaycan otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.

Bakü, Azerbaycan'ın başkenti ve büyük bir sanayi merkezidir. Bakü bir zamanlar Avrupa'nın en büyük şehriydi. Bakü, Kız Kulesi, Sheftagh Ipjagat, Stalin Binası ve Opera Binası ve Bakcell Stadyumu gibi birçok ünlü simge yapıya sahiptir. Bakü aynı zamanda dünyanın en büyük camisine ev sahipliği yapan Azerbaycan İslam inancının Ana Tapınağı'na da ev sahipliği yapmaktadır. Baz lu, tarihi önemine ek olarak, aynı zamanda büyük bir ekonomik güçtür; dünyanın en hızlı büyüyen bölgelerinden biridir.

Termine Tüf Taş Mağarası, Azerbaycan'ın doğal güzelliğinin bir parçasıdır. Mağara sarkıtları ve tüf olarak bilinen diğer doğal kaya oluşumlarını içerir. Mağara, Bakü'den yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Sahib Mahallesinde bulunuyor ve yalnızca yılın belirli aylarında erişilebilir. Mağara, rehberli turlarla yıl boyunca ziyaretçilere açık olan birkaç odaya sahiptir. Her birinde farklı kaya oluşumları bulunan birkaç girişi vardır. Mağaraya 'Sonlandırılmış' adı verilmiştir, çünkü yer seviyesinin üzerindeki zemindeki doğal açıklıklar dışında mağaraya bilinen herhangi bir giriş veya çıkış yoktur. Türkiye’den Azerbaycan için çeşitli otobüs firmalarının seferlerini kullanarak yolculuk yapabilirsiniz. Türkiye - Azerbaycan otobüs bileti fiyatları, boş kalan koltuk sayısı, tarih gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak istediğiniz zaman Türkiye’nin her yerinden Azerbaycan otobüs firmalarının en uygun Azerbaycan otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr