Yolcu Sayısı
1

Nahçıvan (Azerbaycan) otobüs bileti

Nahçıvan (Azerbaycan) Otobüs Bileti

Nahçıvan (Azerbaycan) otobüs firmaları

Nahçıvan (Azerbaycan) otobüs biletleri


Nahçıvan, Azerbaycan’nın şehirlerinden olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Nahçıvan otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Nahçıvan otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Nahçıvan ulaşım merkezinde son bulur. Nahçıvan ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Nahçıvan otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.
Nahçıvan, Azerbaycan'da şehir. Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin başkentidir. Aras Nehri'nin kolu olan Nahçıvan Nehri'nin sağ kıyısındadır.Babek Rayonu ile çevrili olan Nahçıvan şehri, özel bir statüye sahiptir. 2019 itibarıyla, şehir nüfusu 93.700'dür. Bakü'den uzaklığı 536 km'dir. Uluslararası havaalanı vardır.
Nahçıvan, Azerbaycan’a bağlı özerk bir cumhuriyet olarak biliniyor. Ülkenin batısında yer alan kent Türkiye ile sınır komşusu aramızda yaklaşık 17 km’lik bir sınır uzanıyor. Aramızda bulunan Dilucu sınır kapısı, Türkiye için önemli ticaret noktalarından bir tanesi. Öyle ki, ülkemizin dünyanın doğu yakasına uzanan kapısı olarak kabul edilebilir. Hem ticari ilişkilerin hem de Azerbaycan ile dünden bugüne Türkiye’nin yakın dostluk ilişkileri düşünüldüğünde Nahçıvan kentinin Türkiye üzerinden en çok ziyaretçi alan yurt dışı noktalarından biri olmasını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Nahçıvan’ın diğer komşuları arasında bizim de tarih boyunca yakın ilişkilerimizin bulunduğu Ermenistan ve İran yer alıyor.
Nahçıvan’ın en önemli özelliklerinden biri de eşine ender rastlanır türde olan kentin kozmopolit demografik yapısı olarak tanımlanabilir. Bugün kent içerisinde Azeri, Rus, Kürt, Ukraynalı, Ermeni ve Tatar halkına rastlanabilir. Bu durumun en büyük artılarından biri olarak kentin sahip olduğu kültürel zenginlik gösterilebilir. Nahçıvan’da her halkın kendine ait yemek kültüründen giyim kültürüne kadar farklı örneklere rastlayabilirsiniz. Son yapılan nüfus çalışmalarına göre kentin nüfusunun 500 binin üzerinde olduğu görülüyor. Nahçıvan aynı zamanda tarım son derece elverişli toprakları, iklimi ve zengin yeraltı kaynakları ile Azerbaycan’ın en değerli kentlerinden biri olarak görülüyor. Türkiye ile yakın ilişkileri tanıdığımız Azerbaycan’ın en değerli kentlerinden biri olan Nahçıvan’a kısa zamanda seyahat edebilmek için NeredenNereye.com üzerinden en uygun Nahçıvan otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.
Nahçıvan otobüs bileti satın alarak gezip görebileceğiniz noktalardan biri de ünlü Bayrak Meydanı olarak karşımıza çıkıyor. Bayrak Meydanı, Nahçıvan’da yerel halkın en büyük buluşma meydanı olarak tanımlanabilir. Meydan harika düzenlemesi ile aynı zamanda ülkeyi ziyaret eden turistlerin de önde gelen uğrak noktalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.
Nahçıvan otobüs bileti satın alarak ziyaret edebileceğiniz bir diğer turistik nokta ise Han Sarayı olarak biliniyor. 1700’lü yıllarda İhsan Han Kengerli tarafından yaptırılan bu muazzam yapı, 20.yüzyıla kadar Kengerli ailesi tarafından kullanıldıktan sonra modern dönemde müze haline getirilmiş. Temelde iki bölümden oluşan yapının bir kısmı saray olarak muhafaza edilmiş diğer kısmı ise müze olarak hizmet sunuyor. Müze kısmında Azerbaycan ve Nahçıvan bölgesinin geçmişten günümüze değin tüm tarihi ve kültürel değerlerine dair çok sayıda önemli esere yakından tanıklı edebiliyorsunuz.
Nahçıvan otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Nahçıvan otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Nahçıvan şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Nahçıvan otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr