Yolcu Sayısı
1

Culfa (Nahçıvan) otobüs bileti

Culfa (Nahçıvan) otobüs biletleri


Culfa, Azeri turistler ve Culfa'yı ziyaret eden Azeriler için popüler bir destinasyondur. Eski Culfa şehri, Bibi Dağı'nın tepelerinde yer almaktadır. Culfa'yı çevreleyen bölge, İslam ve Zerdüşt kültürleriyle ilişkili birçok önemli tarihi mekana sahiptir. Culfa'da bölgenin zengin mirasını anlatan birçok müze var. Azerbaycan’ın bu harika Şehrine karayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Yolculuğunuz Azerbaycan - Culfa otogarı üzerinde son bulacaktır. Culfa otobüs bileti fiyatları farklı etmenlere göre değişiklik gösterse de ülkemizin her köşesinden istediğiniz zaman en uygun Culfa otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Culfa'daki mimari stiller, şehir içindeki zaman dilimine ve konumuna bağlı olarak orta çağdan moderne değişir. Culfa'daki turistik yerler arasında camiler, türbeler, türbeler, geleneksel evler, halılar ve seramikler, gümüş eşyalar ve İslam sanatı objeleri yer alır. Culfa günümüzde birçok gezilip görülmesi gereken yere ev sahipliği yapan bir bölge niteliğindedir.
Culfa (Nahçıvan) Gezilecek Yerler Nerelerdir?
Culfa'daki çoğu turist Azerbaycan ve İran'dan geliyor. Şehirde İranlılara yemek ve konaklama sağlayan birçok otel var. Azerbaycan'ın eski başkenti Bakü'den geleneksel Azerbaycan yemeklerinin yanı sıra farklı İran illerinden yöresel yemekler sunan restoranlar da var.
Eski Culfa şehri Bibi Dağı'nın tepelerinde yer almaktadır; 12'si 90 derecelik açılarla 20 tepeye çıkan yaklaşık 300 caddesi var. Eski kentteki diğer yapılar arasında seramikle bezenmiş çeşitli renklerde kubbeli geleneksel evler öne çıkıyor. Bu yapılar, İran'ın Nadir Şah Afşar'ın “Qāsem-e Jahānšāh” (Kralların Kralı) adı altında İran ve Irak'ı yönettiği 18. yüzyıla kadar uzanıyor. Culfa'da bölgenin zengin mirasını anlatan birçok müze var. Azerbaycan’ın bu harika Şehrine karayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Yolculuğunuz Azerbaycan - Culfa otogarı üzerinde son bulacaktır. Culfa otobüs bileti fiyatları farklı etmenlere göre değişiklik gösterse de ülkemizin her köşesinden istediğiniz zaman en uygun Culfa otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Culfa (Nahçıvan) Tarihi Önemi ve Konumu Nedir?
Julfa, eskiden önemli bir Zerdüşt merkeziydi ve Yezdi resimleri adı verilen geometrik desenlerle süslenmiş ateş tapınakları gibi zengin bir Zerdüşt mimarisi mirasına sahiptir. Diğer mimari özellikler arasında, her ikisi de Nematollah Dağı'nda (“Siah Nemat Meydanı” olarak da bilinir) bulunan Şeyh Lütfullah Camii veya Aqa Mehdi Camii gibi Safevi döneminde inşa edilen kubbeli Şii camileri sayılabilir. Diğer dikkate değer yerler arasında Bozorgmehr Mozolesi; 1690-1694 yılları arasında Şah Abbas döneminde inşa edilmiştir.
Ayrıca MS 1762 yılına tarihlenen Mazra' Aban Mabedi'ni de ziyaret etmeye değer; Kubbesinde, akşam karanlığında ışığı bir tavus kuşuna yansıtan 18 gök aynası vardır - bu nedenle adı "Tavus Kuşu Mabedi"dir. Şehir genelinde Azerbaycan'da çağdaş kültürü temsil eden birçok ilgi çekici yer vardır. Culfa'da bölgenin zengin mirasını anlatan birçok müze var. Azerbaycan’ın bu harika Şehrine karayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Yolculuğunuz Azerbaycan - Culfa otogarı üzerinde son bulacaktır. Culfa otobüs bileti fiyatları farklı etmenlere göre değişiklik gösterse de ülkemizin her köşesinden istediğiniz zaman en uygun Culfa otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr