Yolcu Sayısı
1

Bakü (Azerbaycan) otobüs bileti

Bakü (Azerbaycan) Otobüs Bileti

En popüler Bakü (Azerbaycan) otobüs rotaları

Bakü (Azerbaycan) otobüs bileti fiyatları, Bakü (Azerbaycan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Bakü (Azerbaycan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraBakü (Azerbaycan)200 TL3
OrduBakü (Azerbaycan)180 TL2
SakaryaBakü (Azerbaycan)250 TL2
TrabzonBakü (Azerbaycan)185 TL2
İstanbulBakü (Azerbaycan)200 TL2

Bakü (Azerbaycan) otobüs biletleri


Bakü otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz Bakü şehri, Azerbaycan’ın başkenti ve Kafkasya’nın en büyük merkezi olarak kabul ediliyor. Güncel verilere bakıldığında bugün Bakü’nün nüfusu 2 milyonun üzerinde olarak görülüyor. Günümüz dünyasında modern yapılanması ile dikkat çeken Bakü (Baku, Bakı) aslında üç bölümden oluşuyor; tarihi yerlerin yerlerin olduğu eski kent yani “İçeri Şehir”, Sovyetler döneminde inşa edilen şehir ve modern Bakü. Günümüzde Bakü otobüs bileti alarak seyahat edebileceğiniz şehrin merkezini yürüyerek gezebilirsiniz. 0.20 Manat ödeyerek metro, minibüs ve otobüs ile şehir için ulaşımı da kolaylıkla karşılamanız mümkün.
Bakü otobüs bileti satın alarak şehre seyahat gerçekleştiren kişilerin bilmesi gereken konuların başında Bakü hava durumu geliyor. Şehirde hava durumu genel olarak, yazları sıcak ve nemli, kışları soğuk, yağışlı ve rüzgarlı olarak gözlemleniyor. Kentin doğal iklimi içerisinde mevsimler arasındaki sıcaklık farklarının bir hayli düşük olduğunu belirtmek gerek. Bunun şüphesiz en önemli nedeni Hazar Denizi’nin etkisi altında kalıyor oluşu. Bakü otobüs bileti satın alarak şehre seyahat etmeyi planlıyorsanız ve iklim şartları sizin için önemliyse, bu harika şehri gezmek için en uygun dönemin bahar ve yaz ayları olduğunu belirtmek gerek. Bakü hava sıcaklıkları grafiğine bakıldığı zaman sıcaklığın temmuz ve ağustos ayları arasında 22 - 32 derece aralığında değişiklik gösterdiğini görebilirsiniz.
Azerbaycan’ın bu kendine özgü şehrine nasıl seyahat edebilirsiniz? Türkiye üzerinden Bakü’ye yolculuk yapmak istiyorsanız ilk seçenek olarak aklınıza Bakü otobüs bileti almak gelebilir. Bu seçenek, en kolay şekilde uygun bir maliyetle Bakü’ye seyahat etmenize olanak tanır. Bakü otobüs bileti fiyatları elbette ki; farklı özellikteki otobüslere ve farklı güzergahlara göre değişiklik göstermektedir. Örneğin bugün NeredenNereye.com üzerinden İstanbul’dan Bakü’ye gitmek isteyen bir yolcu online olarak Bakü otobüs bileti almak için sorgulama yaptığında ortala “300 TL” gibi rakamlarla otobüs biletleri bulabilir. Otobüs bileti seçeneğinin dışında Tiflis - Bakü tren hattını kullanarak yataklı vagonlarla da seyahat etmeniz mümkündür. Elbette havayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak da mümkün.
Bakü’de Gezilecek Yerler
Bakü otobüs bileti satın alarak şehre geldiğinizde seyahatinize başlamanız gereken nokta olarak “Eski Kent” yani “İçeri Şehir” karşınıza çıkıyor. Burada yer alan ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan kaleyi baştan sona keyfini çıkararak rahatlıkla yürüyebilirsiniz. Bu eski kale haricinde söz konusu olan bölgede yerleşik hayatın Tunç devrine kadar uzandığını bilmeniz tarihin tozlu sayfalarına daha kolay şekilde yolculuk yapabilmenize olanak sağlıyor. Bakü otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz şehirde, bir başka tarihi nokta Şirvan Şah Sarayı sizleri karşılıyor. Orta Çağ döneminden kalmış olan Şirvan Şah Sarayı, Bakü’de gezilecek yerler denildiğinde kesinlikle ilk akla gelen isim oluyor. Seyahatiniz sırasında mimari ve tarihi açıdan son derece önemli olan bu eseri yakından görmek istemeniz hayli doğal ancak girişin kişi başı ve tur ücreti şeklinde iki farklı ödemesinin bulunduğunu hatırlatmakta fayda var. Saray İbrahim Halilullah döneminde yapılmış. Bakü’nün İçeri Şehir olarak adlandırılmış bölümünde Eski Şehir kısmında yer alıyor. Bu saray yakın doğunun en görkemli saraylarından biri olarak kabul ediliyor. Bakü otobüs bileti satın alarak gezebileceğiniz bir diğer nokta ise Kız Kulesi (Qız Qalası) olarak bilinen yapıdır. Bu değerli yapı zaman içerisinde şehrin sembolü haline gelmiş. Yapılan araştırmalara göre Kız Kulesi 7 ile 12. yüzyıllar arasında inşa edilmiş ve yagın kulesi, savunma kalesi, astronomik gözlem kulesi ve Zerdüşt tapınağı olarak kullanıldığı tahmin ediliyor. Kaleyi ziyaret edip tarihi bir yolculuğa çıkmak için küçük bir miktar giriş ücreti ödeniyor. Yapıldığı ilk dönemlerde Hazar Denizi’nin suları kalenin duvarlarına kadar ulaşıyor olsa da günümüzde denizin çekilmesi ile birlikte bu durum ortadan kalkmış. 27 metre yüksekliği bulunan Kız Kulesi Mimar Masud İbn Davud tarafından inşa edilmiş.
Zaman kaybetmeden Azerbaycan’a yolculuk yaparak Bakü’nün tüm güzelliklerini keşfetmek için en uygun Bakü otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz. İstanbul, Ankara gibi birçok şehirden Bakü'ye otobüs bileti bulabileceğiniz gibi Bakü'den de İstanbul, Gebze, İzmir gibi merkezlere otobüs bileti satın alabilirsiniz..

Bakü (Azerbaycan) Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr