Yolcu Sayısı
1

Kazak (Azerbaycan) otobüs bileti

Kazak (Azerbaycan) otobüs biletleri


Khizan veya Kizha olarak da bilinen Qazah, Azerbaycan'da bir şehirdir. 2015 nüfus sayımına göre şehrin nüfusu 867.812'dir. Şehir 1892'de Ak-Nura nehri üzerinde kurulmuş ve o zamanlar Rusya'nın lideri olan Vladimir Lenin'den sonra eski adı Leninabad'dı. Şehir, 1940 yılında Leninabad ile karıştırılmaması için Qazakh olarak yeniden adlandırıldı. Qazakh, kışları soğuk, yazları sıcak olan kurak bir iklime sahiptir. Güçlü kurak mevsimler ve yıl boyunca çok az yağış alır. Qazah'ta parklar, müzeler, anıtlar ve daha fazlası gibi ziyaret edilebilecek birçok yer vardır. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Azerbaycan -Kazak kentine seyahat etmek mümkün. Kazak otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Kazak otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Kazak Şehri Tarihi
Qazah, Azeriler, etnik Ruslar, Ermeniler ve diğer etnik gruplar için popüler bir turizm merkezidir. Şehirde Molla Nasreddin Parkı ve Ağalar Parkı gibi keşfedilecek birçok park ve bahçe bulunmaktadır. Diğer popüler yerler arasında Dadaab Bölgesi; bu bölge, Rusya'nın farklı bölgelerinden Rus mutfağı sunan birçok etnik restorana ev sahipliği yapmaktadır.
Dadaab Bölgesi'nde Azerbaycan sanat eserlerini, arkeoloji koleksiyonlarını ve daha fazlasını sergileyen birkaç müze ve galeri de bulunmaktadır. 1958–1964 yılları arasında bir İtalyan firması tarafından neoklasik bir tasarımla inşa edilen Azeri Parlamentosu, Qazah'taki etkileyici bir mimari manzaradır. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Azerbaycan -Kazak kentine seyahat etmek mümkün. Kazak otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Kazak otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Kazak Şehrinde Gezilecek Yerler Nerelerdir?
Qazah'taki bir başka ünlü manzara, 1876-1881 yılları arasında Rus II. Nicholas tarafından bir parçası olarak inşa edilen Alexander Nevsky Katedrali'dir: babasının, Baltık putperestlerine karşı büyük bir savaşla sonuçlanan bir askeri kampanya yürüten 12. yüzyılda Novgorod Prensi Alexander Nevsky'ye olan borçları. Hıristiyanlığın putperestliğe karşı zaferi (Saule Savaşı).
Şehir aynı zamanda çok sayıda müze ve galeri ile bir sanat ve zanaat merkezidir. Bahsetmeye değer bir müze, 1960'larda-70'lerde Molla Nasreddin köyü yakınlarında bulunan antik Baktriya'dan kalma eserlerin yanı sıra yerel halk tarafından zaman içinde bulunan farklı dönemlere ait diğer eserlerin sergilendiği Molla Nasreddin Müzesi'dir. Bahsetmeye değer bir başka müze de Mirza Fatali Ahundov Ulusal Opera ve Bale Tiyatrosu Müzesi'dir.
Ayrıca, 1989-1996 yılları arasında FC Shakhtar Donetsk futbol kulübünde geçirdiği süre boyunca en popüler futbolculardan biri olan Spartak Hatiplian'ın adını taşıyan Spartak Parkı ve Hatiplian'ın eskiden oynadığı Spartak park stadyumu gibi özellikle sporlara adanmış birkaç park var. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Azerbaycan -Kazak kentine seyahat etmek mümkün. Kazak otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Kazak otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr