Yolcu Sayısı
1

Romanya Otobüs Bileti

Romanya Otobüs Bileti

Rüyalar ve Drakula ülkesi olarak bilinen Romanya, Avrupa Birliği (AB) üyesidir. Aynı zamanda kıtanın en doğusundaki bir ülkedir. Zengin bir tarih ve kültüre sahip olan Romanya'nın uluslararası ziyaretçilere sunacağı çok şey var. Birçok popüler tatil beldesinin yanı sıra antik kiliselere ve kalelere ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl pek çok insan, doğal güzelliklerini ve kültürel mirasını yaşamak için Romanya'yı ziyaret eder. Türkiye’den Romanya için çeşitli otobüs firmalarının seferlerini kullanarak yolculuk yapabilirsiniz. Türkiye - Romanya otobüs bileti fiyatları, boş kalan koltuk sayısı, tarih gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak istediğiniz zaman Türkiye’nin her yerinden Romanya otobüs firmalarının en uygun Romanya otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.

Türkiye’den Romanya'ya Otobüs ile Ulaşabileceğiniz Şehirler

Romanya otobüs bileti alarak Türkiye'den Romanya'ya ulaşabileceğiniz Romanya şehirleri şöyle;

Bükreş | Piteşti | Arad | Bacău | Botoşani | Craiova

Romanya'ya Sefer Düzenleyen Otobüs Firmaları

Romanya otobüs bileti ile Romanya şehirlerine ulaşabileceğiniz en bilinen otobüs firmalarını aşağıda listeledik. Yeni Firmalar eklendikçe listemiz güncellenmektedir.

Aris Tur | Lilian Express Turizm

Romanya Gezilecek Yerler Nelerdir?

Romanya'nın başkenti Bükreş, Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biridir. 1,9 milyonluk bir nüfusa sahiptir ve aynı zamanda ülkenin siyasi ve ekonomik merkezidir. Şehirde çok sayıda müze, tiyatro ve diğer kültürel kurumlar bulunmaktadır. Ayrıca hem yerel halk hem de turistler için birçok restoran ve mağaza bulunmaktadır. Ayrıca Bükreş, insanların deniz kenarında yüzebilecekleri veya tuzlu suda yüzebilecekleri Karadeniz'e sadece bir saat uzaklıktadır. Fazladan vaktiniz varsa, Romanya'daki diğer şehirleri de ziyaret etmek iyi bir fikirdir. Türkiye’den Romanya için çeşitli otobüs firmalarının seferlerini kullanarak yolculuk yapabilirsiniz. Türkiye - Romanya otobüs bileti fiyatları, boş kalan koltuk sayısı, tarih gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak istediğiniz zaman Türkiye’nin her yerinden Romanya otobüs firmalarının en uygun Romanya otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.

Romanya Doğal Cazibe Merkezleri

Romanya'daki doğal cazibe merkezleri arasında güzel bir vadiden akan Tatavlu Nehri sayılabilir. Vadi, zamanla İsmex Nehri'nin suları tarafından oyulmuştur. İnsanlar bu bölgeyi, dağ zirvelerinin üzerine inşa edilmiş antik kiliseleri ve kaleleri görmek için ziyaret ederler. Burada ayrıca ziyaretçilerin mineralli suyun oluşturduğu kristalleri görebileceği bir tuz madeni de var. Romanya'daki diğer doğal cazibe merkezleri arasında sarkıtları ve kireçtaşı yatakları ile Caldurarilor Mağarası bulunmaktadır. Padurea Mikrofonu ülkenin en önemli yapıtları arasında bulunuyor.

Ülke günümüzde doğa harikaları sebebiyle Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında ilk sırada yer almayı başarıyor. Ülkenin resmi adı Romanya Cumhuriyeti olarak ön plana çıkarken ülke bir dönem SSCB baskısı altında sosyalizm ile yönetilmiştir. Başkent Bükreş muhteşem dağların arasında kalan doğa harikası bir şehir olarak ön plana çıkıyor. Romanya aynı zamanda uygun fiyata tatil arayanlara muhteşem bir turizm destinasyonu hizmeti sağlıyor. Ülke her geçen gün daha fazla gelişerek sizlere imkânlarla dolu bir hizmet destinasyonu sağlıyor. Romanya’ya gelmek isteyenler Schengen vizesi almalarıdır. Böylelikle sınırsız bir Romanya tatiline vizenizle başlayabilirsiniz. Türkiye’den Romanya için çeşitli otobüs firmalarının seferlerini kullanarak yolculuk yapabilirsiniz. Türkiye - Romanya otobüs bileti fiyatları, boş kalan koltuk sayısı, tarih gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak istediğiniz zaman Türkiye’nin her yerinden Romanya otobüs firmalarının en uygun Romanya otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr