Yolcu Sayısı
1

Çek Cumhuriyeti (Çekya) Otobüs Bileti

Çekya otobüs bileti

Türkiye’den Çekya için çeşitli otobüs firmalarının seferlerini kullanarak yolculuk yapabilirsiniz. Türkiye - Çekya otobüs bileti fiyatları, boş kalan koltuk sayısı, tarih gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak istediğiniz zaman Türkiye’nin her yerinden Çekya otobüs firmalarının en uygun Çekya otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.

Türkiye’den Çek Cumhuriyeti (Çekya)’ne Otobüs ile Ulaşabileceğiniz Şehirler

Çekya otobüs bileti alarak Türkiye'den Çekya’ya ulaşabileceğiniz Çekya şehirleri şöyle;

Prag  |  Brno

Çekya'ya Sefer Düzenleyen Otobüs Firmaları

Çekya otobüs bileti ile Çekya şehirlerine ulaşabileceğiniz en bilinen otobüs firmalarını aşağıda listeledik. Yeni Firmalar eklendikçe listemiz güncellenmektedir.

Vip Arda Tur

Çekya Gezilecek Mekânlar Nerelerdir?

Prag 854'te kuruldu ve adını ilk hükümdarı olan I. Václav'dan alıyor. O zamanlar, Kutsal Roma İmparatorluğu'nun başkentiydi. Şehir, Orta Avrupa ile Avrupa'nın diğer bölgeleri arasında bir ticaret yolu olarak rolünden dolayı önemliydi. Ayrıca birçok üniversiteye yakınlığı nedeniyle bir kültür merkezi olmuştur. Zamanla, Avrupa'nın her yerinden birçok ünlü insan bu şehirde yaşamak ve okumak için geldi. Bu nedenle insanlar, Paris'te yaşayan ancak Prag'ı birkaç kez ziyaret eden Vincent van Gogh'un ünlü eserleri de dâhil olmak üzere diğer ünlü sanatçıların ünlü eserlerini görmek için Prag'a giderler.

Avrupa'nın en eski şehirlerinden biri olan Prag, Prag Kalesi veya Prag Kuleleri adı verilen astronomik kuleler gibi birçok doğa harikasına ev sahipliği yapmaktadır. "Kuzeyin Venedik'i" olarak da bilinen bu şehir, mermer ve granit dâhil olmak üzere birçok farklı taş türünden yapılmış güzel su yollarına ve köprülere sahiptir. Venedik gibi bir doğa harikası olduğu için tekneler buraya turistik amaçlı yanaşabilmektedir. Ayrıca, insanların eğlenmek için teknelere bindiği birçok kanal var. Kentin mimarisi de yüzlerce yıl önce vatandaşları tarafından inşa edilen eski binaları sayesinde bir harika. Tüm bu faktörler sayesinde Prag, tarihe veya doğal güzelliğe ilgi duyan herkesin mutlaka görmesi gereken bir yer. Türkiye’den Çekya için çeşitli otobüs firmalarının seferlerini kullanarak yolculuk yapabilirsiniz. Türkiye - Çekya otobüs bileti fiyatları, boş kalan koltuk sayısı, tarih gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak istediğiniz zaman Türkiye’nin her yerinden Çekya otobüs firmalarının en uygun Çekya otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.

Çekya Hakkında Bilgiler

Gezginler arasındaki popülaritesi göz önüne alındığında, Prag bölgesi için çok fazla turist çekiyor. Birçok işletme, bölgeye özgü geleneksel giysiler veya lezzetli yemekler gibi benzersiz ürünlerle turist çekmeye odaklanmaktadır. Ayrıca, insanların yerel kültür ve tarih hakkında doğrudan yerel halktan öğrenebilecekleri bilgi merkezlerine de sahiptirler. Mimari, 800 yıldan daha eski olduğu ve bugün bile kesinlikle büyüleyici göründüğü için insanları kendine çekiyor. Tüm bu faktörler, yerel halkın şehirlerine gelen ziyaretçilerden para kazanmasını kolaylaştırıyor.

Avrupa'nın en popüler şehirlerinden biri olan Prag'ın pek çok harika şeyi var. Sadece üniversiteleri sayesinde zengin bir kültürel yaşama sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda tarihi sanat ve yaratıcılık yoluyla yakalamaya hevesli vatandaşlar tarafından yüzlerce yıl önce yaratılmış birçok doğa harikasına ve güzel mimariye de ev sahipliği yapar. Tüm bunlara ek olarak, çok sayıda turizmle ilgili işletmeye ev sahipliği yapıyor ve burayı bir bütün olarak Çekya'yı keşfetmek için ideal bir yer haline getiriyor. Avrupa'nın bu bölümünü bu kadar harika yapan şeyin ne olduğunu görmek isteyen herkes, Prag'ı kesinlikle listesine eklemelidir. Türkiye’den Çekya için çeşitli otobüs firmalarının seferlerini kullanarak yolculuk yapabilirsiniz. Türkiye - Çekya otobüs bileti fiyatları, boş kalan koltuk sayısı, tarih gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak istediğiniz zaman Türkiye’nin her yerinden Çekya otobüs firmalarının en uygun Çekya otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr