scorecardresearch
İstanbul Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
İstanbul otobüs firmaları, otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve otogarlar NeredenNereye.com'da!
Firma Adı Sefer Sayısı
Efetur 395
malatya zafer turizm 112
Kale Seyahat 104
MALATYA BEYDAGI 66
Medine Turizm 62
- HEMEN SATIN AL ! -

İstanbul otobüs firmaları, sefer saatleri, bilet fiyatları karşılaştırmasıyla ucuz İstanbul bileti satın almak için NeredenNereye.com!

İstanbul en ucuz otobüs bileti ile seyahat edilebilecek şehirlerin başında gelmektedir. Çünkü hemen her ilden şehre otobüs seferi düzenlenmektedir. Türkiye’de şehirler arası otobüs seferleri düzenleyen tüm otobüs firmaları ile İstanbul’a seyahat edebilirsiniz. Anadolu şehirlerinden gelen otobüslerin son varış noktaları genellikle Harem Otogarıdır. İstanbul uçak bileti alımını da sitemizden yapabilirsiniz.

Harem; şehrin Asya veya diğer adıyla Anadolu Yakası’nda bulunan Üsküdar ilçesinde yer alır. Şehrin Avrupa yakasında bulunan otogar ise Bayrampaşa ilçesinde bulunan Esenler Otogarıdır. Bu otogara genellikle Trakya’dan gelen otobüsler öncelikli olarak giriş yapar. Ancak bu bir kural değildir ve otobüs firmaları hangi şehirden gelirlerse gelsinler iki otogarı da kullanabilmektedirler. Yolculuk edeceğiniz firmanın son varış noktasını sorgulama ekranımızda detay kısmından görebilirsiniz.

Ortasından geçen Boğaz ile iki yakaya ayrılan İstanbul; tarih boyunca Dünya’nın en önemli şehirlerinden birisi olmuştur. Asya ve Avrupa kıtalarının birbirlerine en yakın oldukları bir noktada bulunan şehir; ticaret yollarının tam ortasında yer almaktadır. Turistik özellikleri ve tarihi güzellikleri ile şehir yıl boyunca yerli ve yabancı milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Dünya üzerindeki en eski yerleşimlerden biri olan şehre ucuz otobüs bileti ile geldiğinizde özellikle Anadolu Yakası’nda gezebileceğiniz yerleri şöyle sıralamak mümkün. Dönemin Padişahı Abdülaziz tarafından yaptırılan Beylerbeyi Sarayı; bir sayfiye ve yabancı konukları ağırlama mekanı olarak inşa edilmiştir. Boğaza bakan cephesi ve bahçe tasarımı ile şehirde en çok ziyaretçi çeken yerlerin başında gelmektedir. Buradan çıktıktan sonra sahil hattında yürüyüş yaparak veya otobüsleri kullanarak Üsküdar ile Harem arasında denizin ortasında bulunan Kız Kulesi’ni görebilirsiniz.

Dilerseniz sahildeki çay bahçelerinden bu güzel yapıyı görebilir veya motorlar aracılığı ile kuleye ulaşarak buradan eşsiz İstanbul manzarasını izleyebilirsiniz. Anadolu Hisarı ve Göksu, Beykoz Kasrı ve Beykoz Çayırı bu yakada görebileceğiniz diğer yerler arasında. Şehrin nüfusunun en yoğun kısmına ev sahipliği yapan Avrupa Yakası ile Anadolu Yakası arasında ulaşım toplu taşıma ile kolayca sağlanmaktadır. Şehirde otobüsler, yaygın bir metro ve raylı sistem ağı ile boğazda işleyen vapurlar şehir içi ulaşımın en çok tercih edilenleridir.

Avrupa Yakası’nda bulunan ve şehrin en çok ziyaretçi çeken noktalarını ise şöyle sıralayabiliriz. İndirimli otobüs bileti ve avantajlara ulaşmak için bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz. Bilet işlemlerinizi için ayrıca mobil uygulamamızı kullanabilir ve dilediğiniz an biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz. Uygulamayı AppStore ve Google PlayStore üzerinden akıllı cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Osmanlı’nın inşa ettirdiği en büyük saray yapısı olan Topkapı Sarayı, şehrin fethinin simgesi durumunda olan ve Dünya’da mimari bir başyapıt olarak kabul edilen Ayasofya, iç süslemelerinde kullanılan çiniler dolayısıyla batılılar tarafından Mavi Camii olarak bilinen Sultan Ahmet Camii, Boğaza hakim bir şekilde şehri savunmak için inşa edilmiş olan Rumeli Hisarı, Türkiye’de bulunan tüm önemli tarihi eserlerin maketinin yer aldığı Miniatürk ile daha birçok yeri İstanbul’da bulunduğunuz sürede ziyaret edebilirsiniz.

Eğer İstanbul'da bulunuyor iseniz de İstanbul İzmir otobüs bileti, İstanbul Bursa otobüs bileti veya İstanbul Ankara otobüs bileti alarak bu yerlere seyahat edebilirsiniz.

Otobüs Firmaları Hakkında Son Yorumlar

"Hizmet kalitesinin düşmesi " Misafir
3.kez Ulusoy firmasını mecbur kalıp kullandım ama 4.asla olmayacak. 2 seyatimde ankaradan istanbula 9 saate gittim tam 1.5 saat araç otogara geç geldi ve istanbula gidene kadar cok sayıda yerden yolcu aldı dolmuş gibi gittik. Son seyatimde ankara İstanbul arasını molasız gitti 4 benzincide durup yakıt aldık aynı koltuğu 2 kişiye satmışlar dakikalarca sorunun çözülmesini bekledik hiç bir acıklama yapmadılar. Aracın içi pisti vs. vs. Almadan once bi kere daha düşünün derim
"Berbat" Misafir
Ara koridora yatıp uyuyan süriyeliler ayakkabısını çıkarıp gürültü yapan yolcular çorap kokusu ses ve bunlar olmadına ragmen görevli tarafından engel olunmuyor kısacası berbat bir yolculuk
"" Misafir
aracın konforu rahatlıgı güzel host arkadaşın yolcularla olan diyaloguda güzel lakin yolculuk ortasında bilet satımından kaynaklanan hatadan dolayı otobüsün içinde izmit bürosunda kim oldugunu bilmedigin insanlarla tartıştıgını kulak misafiri oldum tv ler içinde kulaklık verilemdi
"Berbat bir turizm" Misafir
Hayatimda gordugum en kotu otobüs firması
"Metro turizm 13.04.2018 tarihli istanbul ankara " Misafir
Ikram ve servis kalitesi şekerlermiş olan markasını bilmediğim kekler ikram edildi..
Yolculara ikram sırasında bayan muavin ne iciyorsun diye kaba şekilde soru yoneltiyordu...
Zamanında kalkmadı otobüs saat 03.00 da kalkması gereken otobüs 04.00 da ancak otogara giriş yaptı
Gürültüsüz yolculuk ise arka taraf için güzel olabilir fakat on koltuklar kaptan muavin ve sanırım ikinci kaptandı bu üç kişinin aralarında bağıra bağıra sohbet etmeleri yüzünde rahatsız ediciydi.
Eğer bilet alacaklar için öneri olacaksa bu yazım kimse bir daha metro turizm ile yolculuk yapmasın bu işi daha iyi yapan kişiler gelsin teşekkürler
"İki buçuk saat gecikmeli olarak vardık " Misafir
Kesinlikle internet hizneti ve diğerleri vardı muavin çok iyisi yalnız şoförler için hıc iyi şeyler diyemeyeceğim gittiler yolda ayrı ayrı olarak benzinciye girdiler ama benzin mi aldılar arabaya kar olsun diye yağ mı kattılar anlamadık sadece petrolde bir buçuk saat geçti benim bildiğim boyle işler yolculuk başlamadan önce halledilir mersin vif gibi bi firmaya bu yakışmadı
"Berbattı" Misafir
Her şeyiyle Felaket oldu
"Çok uzun sürdü " Misafir
Saat 21.00 araba kalktı istanbuldan.
Saat 11 adanaya vardik yani 14 saat sürdü.
Cok fazla dolaştı istanbulda . Fazla mola verdi.
Tavsiye etmem
"" Misafir
Otobüs 1 saat geç ulaştı. Çalışanlar nezaketsizdi.
"Kötü" Misafir
İnanilmaz yorucuydu. Her uğradığı yerde en az yarım saat oyalandi. Vaktinde varamadık. İnternetten sectigim koltuklar degildi. Koltuk yerleri farklı cikti. Bir daha bu firmadan almayacağım.