scorecardresearch
İstanbul Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
İstanbul otobüs firmaları, otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve otogarlar NeredenNereye.com'da!
Firma Adı Sefer Sayısı
Efetur 8
Nilüfer Turizm 8
Metro Turizm 7
Tokat Almus Seyahat 4
Topçam Turizm 4
- HEMEN SATIN AL ! -

İstanbul otobüs firmaları, sefer saatleri, bilet fiyatları karşılaştırmasıyla ucuz İstanbul bileti satın almak için NeredenNereye.com!

İstanbul en ucuz otobüs bileti ile seyahat edilebilecek şehirlerin başında gelmektedir. Çünkü hemen her ilden şehre otobüs seferi düzenlenmektedir. Türkiye’de şehirler arası otobüs seferleri düzenleyen tüm otobüs firmaları ile İstanbul’a seyahat edebilirsiniz. Anadolu şehirlerinden gelen otobüslerin son varış noktaları genellikle Harem Otogarıdır. İstanbul uçak bileti alımını da sitemizden yapabilirsiniz.

Harem; şehrin Asya veya diğer adıyla Anadolu Yakası’nda bulunan Üsküdar ilçesinde yer alır. Şehrin Avrupa yakasında bulunan otogar ise Bayrampaşa ilçesinde bulunan Esenler Otogarıdır. Bu otogara genellikle Trakya’dan gelen otobüsler öncelikli olarak giriş yapar. Ancak bu bir kural değildir ve otobüs firmaları hangi şehirden gelirlerse gelsinler iki otogarı da kullanabilmektedirler. Yolculuk edeceğiniz firmanın son varış noktasını sorgulama ekranımızda detay kısmından görebilirsiniz.

Ortasından geçen Boğaz ile iki yakaya ayrılan İstanbul; tarih boyunca Dünya’nın en önemli şehirlerinden birisi olmuştur. Asya ve Avrupa kıtalarının birbirlerine en yakın oldukları bir noktada bulunan şehir; ticaret yollarının tam ortasında yer almaktadır. Turistik özellikleri ve tarihi güzellikleri ile şehir yıl boyunca yerli ve yabancı milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Dünya üzerindeki en eski yerleşimlerden biri olan şehre ucuz otobüs bileti ile geldiğinizde özellikle Anadolu Yakası’nda gezebileceğiniz yerleri şöyle sıralamak mümkün. Dönemin Padişahı Abdülaziz tarafından yaptırılan Beylerbeyi Sarayı; bir sayfiye ve yabancı konukları ağırlama mekanı olarak inşa edilmiştir. Boğaza bakan cephesi ve bahçe tasarımı ile şehirde en çok ziyaretçi çeken yerlerin başında gelmektedir. Buradan çıktıktan sonra sahil hattında yürüyüş yaparak veya otobüsleri kullanarak Üsküdar ile Harem arasında denizin ortasında bulunan Kız Kulesi’ni görebilirsiniz.

Dilerseniz sahildeki çay bahçelerinden bu güzel yapıyı görebilir veya motorlar aracılığı ile kuleye ulaşarak buradan eşsiz İstanbul manzarasını izleyebilirsiniz. Anadolu Hisarı ve Göksu, Beykoz Kasrı ve Beykoz Çayırı bu yakada görebileceğiniz diğer yerler arasında. Şehrin nüfusunun en yoğun kısmına ev sahipliği yapan Avrupa Yakası ile Anadolu Yakası arasında ulaşım toplu taşıma ile kolayca sağlanmaktadır. Şehirde otobüsler, yaygın bir metro ve raylı sistem ağı ile boğazda işleyen vapurlar şehir içi ulaşımın en çok tercih edilenleridir.

Avrupa Yakası’nda bulunan ve şehrin en çok ziyaretçi çeken noktalarını ise şöyle sıralayabiliriz. İndirimli otobüs bileti ve avantajlara ulaşmak için bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz. Bilet işlemlerinizi için ayrıca mobil uygulamamızı kullanabilir ve dilediğiniz an biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz. Uygulamayı AppStore ve Google PlayStore üzerinden akıllı cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Osmanlı’nın inşa ettirdiği en büyük saray yapısı olan Topkapı Sarayı, şehrin fethinin simgesi durumunda olan ve Dünya’da mimari bir başyapıt olarak kabul edilen Ayasofya, iç süslemelerinde kullanılan çiniler dolayısıyla batılılar tarafından Mavi Camii olarak bilinen Sultan Ahmet Camii, Boğaza hakim bir şekilde şehri savunmak için inşa edilmiş olan Rumeli Hisarı, Türkiye’de bulunan tüm önemli tarihi eserlerin maketinin yer aldığı Miniatürk ile daha birçok yeri İstanbul’da bulunduğunuz sürede ziyaret edebilirsiniz.

Eğer İstanbul'da bulunuyor iseniz de İstanbul İzmir otobüs bileti, İstanbul Bursa otobüs bileti veya İstanbul Ankara otobüs bileti alarak bu yerlere seyahat edebilirsiniz.

Otobüs Firmaları Hakkında Son Yorumlar

"Metro turizm" Misafir
Muavin ilgi alakası çok az. Zamanında kalkamıyor. Denilen veya seçilen araç gelmiyor. İkramlar, karton kutuda adını hiç duymadığımız kekler dağıtılıyor. İçecek desek su istiyoruz eskisi gibi bardak yok gidip alamıyoruz. Normal bardağa pet şişeden dolduruluyor ve uzunsüre gelmesini bekliyoruz. Tek artısı koltukların rahat olması.
"Fazladan Yolcu Alındı ve yolcuyu koridorda bir yere oturttular" Misafir
İnsan güvenliği bu kadar basite indirgenmemeli. Fazladan yolcu alınıp koridorda oturttular. Hem o insanın canı tehlikede hemde diğer yolcuların.
"" Misafir
internet çok yavaştı. Hatta bazen kesildi. çoğu zaman kendi telefonumuzdan youtube a girişlerimize oynatmalar sıkıntılı oldu. Yüklü halde bulunan müziklerde, yazılmış olan başlığın altında olmayanlar vardı. Mesela, haluk levent in müziklerine tıklıyorsunuz, başkası çıkıyor. diğerlerine karışmış herhalde diyorsunuz, yazan başlıkla alaksı olmayan müzik çıkıyor. tamamına baktım haluk levent hiçbirinin içinde yoktu.
"Teşekkür" Misafir
Gidiş ve dönüşümde kaliteli hizmet aldım teşekkür ederim
Sinan Doğutepe
"Berbat" Misafir
Hayatimda ilk defa seyhat etim aracinizli kalkis saati varis saati hizmeti herseyiyle berbat bir arabaniz var bidaha asla secimim olmicak ve hic kimseye de önermicem
"" Misafir
İnternetten aldığım bilet diğer yolcuların acentelerden aldıkları biletlerden 16 TL daha pahalı idi.
"Servis personelinin ilgisizliği konuşma üslubu hiç iyi değildi " Misafir
Servis personelinin ilgisizliği konuşma üslubu hiç iyi değildi bir daha metro truzim mı Asla çok mecbur kalmadigim sürece tercih etmem.
"Yolculuk süresi" Misafir
Yolculuk sırasında araç değiştirmek de noluyor, şu an gitmem gereken yerde olabilirdim.
"Yanlış alınan bilet" Misafir
Bileti yanlış aldığım için yolculuk yapılamamıştır iptal ettiremedim
"" Misafir
5 yıldız