Mersin Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Mersin otobüs firmaları, otobüs bilet fiyatları, Mersin otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve otogarlar NeredenNereye.com'da!
Firma Adı Sefer Sayısı
malatya zafer turizm 23
MALATYA BEYDAGI 23
Güney Akdeniz 14
Medine Turizm 12
Seç Turizm 8
- HEMEN SATIN AL ! -

Mersin otobüs firmaları, sefer saatleri, bilet fiyatları karşılaştırmasıyla ucuz Mersin bileti satın almak için NeredenNereye.com!

Otobüs bileti sorgulama işleminizi sitemizden yaparak şehre sefer düzenleyen tüm firmaları ve bilet fiyatlarını bir arada görebilirsiniz. Bunun için arama kısmına seyahat edeceğiniz şehirleri ve tarihi ekleyerek sorgulama yaptığınızda; size en uygun seferleri listelersiniz. Mersin’e düzenlenen ve Mersin’den diğer şehirlere düzenlenen tüm seferleri sitemiz üzerinden hızlıca görüntülersiniz. Şehre sefer düzenleyen otobüs firmaları 60’dan fazladır.

Bu firmalar arasında ile en çok seyahat gerçekleştirenler bölgede kurulmuş olan; Anamur Zafer, Mersin Seyahat , Şimşek Seyahat, Köksallar, Mersin Vif, Lüks Mersin ve Mersin Villa Seyahattir. Bu firmaları ve daha fazlasının listeleyip seçiminizi yaptıktan sonra ucuz otobüs bileti alımınızı güvenle tamamlayabilirsiniz. Akdeniz’de Kilikya olarak adlandırılan bölgede bulunan şehir; tarih boyunca medeniyetlerin ilgisini çeken bir yer olmuştur. Akdeniz iklimi etkisi altında bulunan şehirde yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar ılık ve yağışlı olarak yaşanmaktadır. Yılın her döneminde seyahat etmenin kolay olduğu bir şehir olan Mersin’’e indirimli otobüs bileti ile çıktığınız yolculuğunuzda; şehirde bulunurken gezip görebileceğiniz yerleri ve doğal güzelliklerini şöyle sıralayabiliriz.

Mut ilçesi sınırları içinde bulunan Adrassus veya diğer adıyla Balabolu Roma döneminde inşa edilmiş bir kenttir. Şehre tarih içinde farklı medeniyetler de yerleşmiştir. Şehirde karşınıza çıkan kabartmalar ve kilise kalıntısı ilgi çekicidir. Alahan Manastırı Hristiyanlık dini için kutsal kabul edilen iki aziz St. Paul ve Barnabas anısına yaptırılmış bir ibadethanedir. 400’lü yıllarda yaptırılmış olan manastırda mezar bölümleri ve kayalara oyulmuş keşiş odaları da yer almaktadır.

İbadethane duvarlarında yer alan kabartmalar yapının en güzel kısmını oluşturmaktadır. Bu tarihi kalıntıyı Mersin - Karaman kara yolu üzerinde bulunan Geçimli Köyü’nde görebilirsiniz. Ana Ardıç şehrin simgelerinden birisidir. Kadıncık Vadisinin tepesinde bulunan bu ağaç 1107 yaşındadır. 22 metre yüksekliğe sahip olan ağacın çapı ise 3,5 metredir. Silifke ilçesinde bulunan bir başka ağaç ise Bitişik Ağaçtır. Ayrı ayrı büyüyen iki ağacın bir süre sonra birleşerek birlikte gelişmesi ile ortaya çıkmış olan bu doğal güzellik; şehre gelenler tarafından sıkça ziyaret edilmektedir. Cumhuriyet alanı ve antik cadde, Danyal Peygamber’in Kabri, Donuktaş, Gözne kalesi, Adamkayalar ve Kırkkaşık bedesteni görebileceğiniz diğer yerler arasında.

Mersin'e geldikten sonra İstanbul'a hızlıca geçiş yapabilir ve İstanbul Ankara otobüs bileti de alarak Ankara'ya seyahat edebilirsiniz.

Otobüs Firmaları Hakkında Son Yorumlar

"" Misafir
İkram görevlisi Bekir beye teşekkür ederim ilgi alaka hizmetleri için
"" Misafir
muavinleri iyi seçmeliler. Yolcularla nasıl konuşmaları gerektiğini öğretmeliler.
"Şoför hakk" Misafir
Merhabalar , şoför yolculuk esnasında sigara içiyordu. Ve en önemlisi sitenizde yolculuk süresi 11 saat süreceği yazarken benim yolculuğum tam 14 saat sürdü ...
"Genel sikayetlerim" Misafir
Arac mersinden malatyaya gidilebilecek en uzun yoldan gitti sanirim mersin adana nur dagi turkoglu maras merkez ardindan maltya guzergahindan gidildi yolda belediye otobusu gibi yolcu insirilip bindirildi bununla birlikte seyahat suersi normal sure gibi yazilmisti bunu ya bildirsinler yada dur kalk yapmasin ve guzergahdan cikmasinlar
"" Misafir
Mersin sivas arasi asla dokuz saat surmemeli
"Cok eski otobus" Misafir
Koltuk nolar internetten farkli
"Mola ve koltuklar" Misafir
4 saatlik yolculuk 4,5 saatte tamamlandı, üstelik mola da verilmedi. Koltukların arası çok dar olduğundan rahat edemedik
"Musa" Misafir
İlk defa bu firma ile seyahat ettim. Çok beğendim tek kusuru şoför cep telefonu ile cok ve uzun konuşuyor.
"" Misafir
Her şey için teşekürler
"" Misafir
Saçma sapan bi muavin uyurken yemek vermek için uyandırıyor