Alanya Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Alanya Otobüs Firmaları

Alanya otobüs firmaları, otobüs bilet fiyatları, Alanya otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve otogarlar NeredenNereye.com'da!
Firma Adı Sefer Sayısı
Güney Akdeniz 12
Kontur Turizm 3
Has Turizm A.Ş. 2
Isparta Petrol 2
Adıyaman Ünal 1
- HEMEN SATIN AL ! -

Alanya otobüs firmaları, sefer saatleri, bilet fiyatları karşılaştırmasıyla ucuz Alanya bileti satın almak için NeredenNereye.com!

Alanya “Dünyanın bu denli çılgınca bir güzelliğe sahip olduğunu bilmiyordum.” -Justina Chen- Seyahat etmek mi istiyorsunuz? Rotanıza Alanya’yı eklediniz mi? Alanya’yı tanımıyorsanız, gelin birlikte tanışalım. Alanya, Akdeniz bölgesinde bulunan Antalya ilinin bir ilçesidir. Alanya turizm açısından oldukça gelişmiştir, bu özelliğine bağlı olarak ilçeye çok yakında bulunan bir havalimanı vardır.

Alanya küçük bir yarımadadır ve Torosların eteklerine kurulmuştur. Zaman içerisinde pek çok medeniyete yerleşim imkânı sağlamıştır. İlçenin ev sahipliği yaptığı medeniyetler arasında, “Roma, Bizans, Osmanlılar” bulunmaktadır. Selçuklulardan kalma Kızıl Kule ve Alanya Kalesi bu ilçenin toprakları içerisinde bulunmaktadır. Alanya isminin nereden geldiği konusunda en yaygın etimolojik teori, Bizans egemenliği altındayken güzel/hoş dağ anlamına gelen Yunanca kelimelerden geldiği yönündedir.

Yöreye ilk tarihi yerleşimin hangi dönemde başladığı kesin olarak bilinmemek ile birlikte, oldukça eski zamanlara kadar ilerlediği düşünülmektedir. Alanya ilçesi yalnızca plaj turizmi değil, tarihi yapısı ile de insanların ilgisini çeken bir yerdir. Bunun nedeni ise tarihte ev sahipliği yaptığı medeniyetlerden miras kalan tarihi ve kültürel dokulardır. Alanya’nın ekonomisi tam olarak tarıma ve turizme bağlıdır. İlçe sahip olduğu plajlar ile dünya çapında üne sahip bir turistik alandır. Tarım olarak, üretim mallarının büyük çoğunluğu turunçgillere dayanmaktadır. Bunun nedeni bağlı olduğu bölge iklimi olan Akdeniz iklimin tipik özelliklerini sergilemesidir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir.

Turizmin gelişmesi, Alanya ilçesi içerisinde hizmet sektörünün de gelişmesine neden olmuştur. Üretilen tarım ürünlerinin büyük çoğunluğu gene ilçede kurulu olan otellere satılırken, gene ilçede hizmet sektöründe çalışanlar da bu otellerde iş imkânı bulmaktadır. Alanya saklı güzellikleri ve sergilediği turizm etkinlikleri ile dünyanın ünlü turizm mekânlarından biridir.

Alanya otobüs firmaları bilgilerine bakarak İstanbul Alanya otobüs bileti alabilir ve İstanbul'dan Alanya'ya gidebilirsiniz.

Otobüs Firmaları Hakkında Son Yorumlar

"Özellikle muavin" Misafir
Gerçekten çok iyi yolculuk geçirdim doğuya verilen en iyi hizmet has Bingöl'de özellikle muavine teşekkür ediyorum kendisinin ilgi alakası çok iyiydi hizmetlerinin böyle devam etmesini tavsiye ediyorum.
"" Misafir
Cok rahatti teşekkür ederim
"Genelde memnuniyet " Misafir
Daha iyi hizmet verilebilir . Koltuk kemerlerimden biri bozuktu , yine benim görüntü ekranı koltuk arkası tabla bozuktu
"Metro turizm Alanya Samsun" Misafir
Oldukça keyifli ve rahat bir yolculuktu. Firmanın hem şoförleri hem de servis görevlisi titiz ve güven verici kişilerdi. Firmanın müşteri destek birimi de bilet değişikliğinde çok hızlı şekilde çözüm üretebiliyor. Güvenli rahat keyifli bir yolculuktu. Bu yolculuk öncesi ve sonrasında ilgisi desteği ve hızlı yardımları için neredennereye.com u oldukça başarılı buluyor ve teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.
"Çok Kötü" Misafir
Çok Kötü
"HIZLI SEYAHAT" Misafir
Gideceğim yere hızlı ulaşayım diyorsanız çok iyi
ama servis ikram bekliyorsanız hiç bulaşmayın yol boyu sadece bir kere servis yapıyorlar oda içecek onun dışında muavini görmüyorsunuz bile
"Idare eder" Misafir
ucuz etin yahnisi olmaz derler doğru eşim ve çocuklarım yolculuk yaptı sadece kaptan ve görevli host iyi gerisi vasat araç temizliği zamanında varış konfor kötüymüş
"" Misafir
Çok kötü idi her bakımdan ve internet ger otobüste var sizde yok. adam sıkıntıdan oturamıyor.yollcular çok rahatsız edici biraz seçici olun.
"" Misafir
Yolculugumda aktarma yapilmayacak denilmesine ragmen aktarma yapildi ve 16 saat surecek denilen yolum daha fazla sürdü
"" Misafir
internetin kotası dolmuş internete bağlanılamıyor.