Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
80 TL
Bilet Al
85 TL
Bilet Al

İzmir Alanya Otobüs Bileti

İzmir Alanya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 19dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Alanya arası giden otobüs firmaları ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Güney Akdeniz firmasıdır.

İzmir Alanya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İzmir Alanya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İzmir Alanya seyahatinize başlamadan önce, İzmir ve Alanya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İzmir ve Alanya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İzmir Alanya Otobüs Biletleri

İzmir Alanya otobüs bileti mi aradınız? İzmir Alanya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Alanya’nın görülmeye değer bir tarihi eseri de tersanesidir. Selçuk medeniyetinin canlı bir belgesidir. Burada Selçuklular, Akdeniz’e açılacak gemilerini yapmakta idiler. Bu tersaneyi Selçuk Sultanı Birinci Alaaddin 1227 yılında yaptırmıştır. Bu tersane Kızıl Kulenin güneyinde, sahil surlarının içinde yapılmış ve beş gözlüdür. Duvarları sert kesme taştan, kemer ve kubbeleri tuğladan yapılmıştır. Kapısı mermer kemerlidir. Üzerinde beş satırlık kitabesi vardır. Kapının yüksekliği 2.50 metredir. Kapının yanında iki oda vardır. Sağdaki oda tersane muhafızlarının odası, soldaki oda ise mesciddir. Tersane 7.70 x 42.80 metre ebadında, beş göz olarak inşa edilmiştir. İçi kemerli olup ışık alan gözler vardır. Üstü düz bir damdır. Tersane hala sağlamdır. Tersanenin güneyinde iki burç vardır. Tersanenin muhafazası için Sultan Alaaddin bu burçları yaptırmıştır. Tersanenin geri tarafında Alaaddin Camii de bulunmaktadır. Tamir gördüğünde eski şekli değişmiştir.

Alanya’nın mimari eserlerinden birisi de Bedesten teşkil etmekte oluşudur. Bedesten iç kulede yapılmıştır. Kapıdan girildiği zaman sağ ve solda ikişer oda ve bunların tam karşısında ise dört oda, her iki uzun tarafta onar oda sıra ile görülmektedir. Odaların uzunluğu beş buçuk, eni üç buçuk metre kadardır. Kapıları tuğla kemerlidir. Binanın gerisinde 22.50 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde beş gözlü bir depo bulunmaktadır. Bu depo ile beraber bedestenin 26 odası vardır. Pencereleri mazgal şeklindedir. Bedestenler, mücevher satış yerleri olduğu gibi zenginlerin paraları da burada muhafaza edilirdi. Tüccarlara kredi verilirdi. Bir nevi bankalardı. Bedestenlerin yanları da kapalı çarşı idi. Tüccar malları burada muhafaza edilirdi. 

İzmir Alanya otobüs bileti mi aradınız? İzmir Alanya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Alanya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Isparta Petrol 80 TL
Güney Akdeniz 85 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Alanya Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Alanya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.

"Güney Akdeniz." Misafir
En ucuz fiyatlarla Güney Akdeniz hizmet vermektedir. Tavsiye ederim.