Adana Alanya Otobüs Bileti

Adana Alanya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 23 firma sefer düzenlemektedir. Adana Alanya arası giden otobüs firmaları ortalama 26 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Güney Akdeniz firmasıdır.

Adana Alanya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Alanya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Alanya seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Alanya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Alanya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Alanya Otobüs Biletleri

Adana Alanya otobüs bileti mi aradınız? Adana Alanya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Alanya kalesinde su sarnıçları da dikkate değer medeniyet eserleridir. Evler, bu sarnıçlardan su ihtiyaçlarını temin etmekte idiler. Burada en büyük ve tarihi sarnıç Alanya Beylerinden Karamanoğlu Mecdüddin Mahmud tarafından yaptırılmıştır. Orta kalede, Bedesten tarafındadır. İncelemeye değer bir Türk sanat eseridir. Bu sarnıcın boyu 22.20 metre, eni ise 13 metre olup çok da derindir. Buraya taş bir merdivenle inilir. Yağmur sularıyla dolmaktadır. Halk hala faydalanmaktadır.

Selçuk Sarayı, kalenin en yüksek tepesinde Sultan Alaaddin tarafından yaptırılmıştır. Sultan zaman zaman bu saraya gelerek Akdeniz’in engin sularını seyrederdi. Manzarasına doyum olmayan bu saray harap bir haldedir. Civarında bir hamam vardır.

Alanya'nın camilerinden biri iç kalede bulunan Akşebe Sultan Camii’dir. Sultan Alaaddin zamanında, 1230 yılında yapılmış bir mesciddir. Dışı taş, içi tuğla örülmüştür. Kubbesi de tuğladandır. Bir minarelidir. Yanında sandukası süslü bir türbe vardır.

Kaledeki cami, Kale Camii’dir. Bu cami onaltıncı yüzyılda yapılmıştır. Son cemaat yeri üç kubbelidir. Diğer bir cami de Emir Bedrettin Andızlı camiidir. Ahşaptır.

Ayrıca Alanya’da Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın 1720 tarihinde yaptırmış olduğu Deniz feneri vardır. Alanya’nın yukarı obasında Gülfeşan türbesi bulunmaktadır. Oba köyünde güzel bir medrese, Selçuk Sultanları’nın yazlık köşk ve sarayları vardır. Alanya görülmeye değer turistik bir yerdir. 

Adana Alanya otobüs bileti mi aradınız? Adana Alanya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Alanya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Mardin Seyahat 60 TL
Öz Elbistan 60 TL
Özlem Cizre Nuh 60 TL
Vangölü Turizm 60 TL
Şanlıurfa Astor Turizm 60 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Alanya Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Alanya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.