Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
100 TL
Bilet Al
110 TL
Bilet Al
113 TL
Bilet Al

İstanbul Alanya Otobüs Bileti

İstanbul Alanya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 85,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 859 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 14sa 29dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 3 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Alanya arası giden otobüs firmaları ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İstanbul Alanya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Alanya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Alanya seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Alanya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Alanya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Alanya Otobüs Biletleri

İstanbul Alanya otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Alanya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Manavgat-Alanya arası 74 kilometredir. Antalya’ya uzaklığı ise 140 kilometredir. Yolu asfalt olup Ulan Ovası takip edilir. Yer yer çam korulukları vardır. Akseki yolu ayrılır. Yol üzerinde Karpuz, Kargı, Alara çayları akmaktadır. Sahil görünür. Buradaki Şarapsa Hanı, Selçuklu eseridir. İki tane su sarnıcı vardır. Yol Akdeniz sahilini takip eder, manzarası pek hoştur. Derbent boğazına gelince Alanya yarım adası bütün ihtişamıyla görülmektedir. Yol kenarı muz ve portakal bahçeleri arasından geçmektedir.

Alanya’nın eski adı Karakesion idi. Tarihi oldukça eski olan Alanya, kayalıklardan ibaret bir yarım ada üzerinde kurulmuştur. Şehrin etrafını kuşatan surları MÖ II. yüzyılda Akdeniz korsanları tarafından yapılmıştır. Denize bakan kısmı sarp ve çok yüksektir. Buradan esirleri denize atarlarmış.

Alanya şehrini Romalılar almışlar, sonra da Bizanslıların eline geçmiştir. 1221 tarihinde Selçuk Sultanı Birinci Alaaddin Keykubat kaleyi kuşatarak almıştır. Adını Alaiye koymuşlardı. Daha sonra Karamanlıların eline geçti. 1471 tarihinde Osmanlılar aldılar. Cumhuriyet devrinde Alanya denilmiştir. 

İstanbul Alanya otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Alanya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Alanya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Isparta Petrol 100 TL
Güney Akdeniz 110 TL
Metro Turizm 113 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Ataşehir Otogarı
  Alanya Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Alanya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.