Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
70 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
75 TL
Bilet Al
75 TL
Bilet Al
75 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
85 TL
Bilet Al
85 TL
Bilet Al

Ankara Alanya Otobüs Bileti

Ankara Alanya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 689 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 23dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 11 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Alanya arası giden otobüs firmaları ortalama 12 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Ankara Alanya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Alanya otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Ankara Alanya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Ankara Alanya Otobüs Biletleri

Ankara Alanya otobüs bileti mi aradınız? Ankara Alanya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!
 
Hititlerden Türkiye Cumhuriyeti dönemine kadar uzanan köklü tarihi ve nizami şehir yaşamı ile akıllara kazınan Ankara’dan, sıcak kumlardan serin sulara ulaşmanın en güzel adresi olan Alanya’ya otobüsle gidebilirsiniz. Ankara’dan Alanya’ya otobüsle giderken yolculuk boyunca, ülkeyi kuzeyden güneye kat etmenin verdiği keyfi sıcak bir kahve eşliğinde yaşamak ister misiniz?
 
Ankara’dan Alanya’ya uzanan otobüs yolculuğunuzda konfor arıyorsanız, sizin için en konforlu otobüs seferini düzenleyecek olan otobüs firmasına zahmetsizce ulaşmanın yolu NeredenNereye.com’dan geçer. Online otobüs bileti alabileceğiniz karşılaştırmalı bir sistem sunan NeredenNereye.com ile Ankara’dan Alanya’ya giden otobüs firmaları olan Metro Turizm, Mermerler Turizm, Ulusoy Seyahat, Şanal Kırşehir Turizm gibi otobüs firmalarının size sunduğu avantajları aynı anda görüntüleyebilmenin keyfini sürün. 
 
NeredenNereye.com üzerinden Ankara Alanya otobüs bileti alıp Alanya’ya gittiğinizde bölge hakkında bilgi sahibi olabilmek adına aşağıdaki Alanya tanıtım bilgilerini okuyabilirsiniz.
 
Alara Han: Alara Çayı ağzından yaklaşık 15 km içerde, eski bir kervan yolu üzerinde, 1232’de 1.Alaettin Keykubat tarafından yaptırılmış bir kervansaraydır. Döneminin sultan hanlarından farklı bir planı vardır. Ortadaki dar ve uzun avlunun iki yanında, ortalarında eyvan olan dörder odayı, arkalarında ahır ve depo olarak kullanılan beşik tonozlu bölüm tamamlar. 
 
Er dışta, yine, beşik tonozlu cam bir koridor yapıyı çevreler. Koridorun sütunları, stilize aslan başı başlıklarla sonlanır. Girişin solunda bir çeşme ve yukarısında küçük bir mescit vardır. Düzgün kesme taştan yapılmış kervansarayın taç kapısındaki yazıtında Keykubat'tan şöyle söz edilir: "Karaların ve denizlerin ve Rum'un ve Şam'ın, Ermeni'nin ve Frenk'in Sultanı".
 
Alara Kalesi: Alara Han'ın yakınında, bulunduğu sarp tepeyi bir spiral gibi dolanan küçük kale. Alara Kalesi'nde, dikkati çeken yapılar şunlardır: Hamamlı Kasr ve Alara Çayı’na inen kayalara oyulmuş basamaklı tünel. Kesme taştan inşa edilen Hamamlı Kasrı, 1.Alaettin Keykubatca yaptırıldı. Tonozla örtülü iki uzun mekandan oluşur. Kubbede, gösterişli bir kaftan giymiş, genç bir erkek freskinin izleri görülmektedir. Anadolu Türk sanatında, ilk kez figürlü freskler içermesi bakımından ilgi çeker. Hemen Ankara Alanya otobüs bileti satın alıp bu kaleyi daha yakından görebilirsiniz!
 
Şarapsa (Şerefsa) Han: Alanya'nın 15 km batısında, Şarapsa Köyü yakınında yer alır. Gıyasettin Keyhüsrev zamanında yapılan bir Selçuklu kervansarayıdır. Zengin süslemelere sahip yalın bir taş yapı olup, uzun bir holü, solunda ayrı bir bölümde yer alan camisi vardır.
 
Laertes: Alanya’nın doğusunda, Mahmutlar Köyü yakınında, antik Laertes kentine ait olduğu sanılan kalıntılar vardır. Bu Bizans yerleşmesinden ev, sokak ve basit planlı kiliseler günümüze ulaştı.
 
Syedra (Syhedra): Alanya'nın güney doğusunda, küçük bir antik liman kentidir. Kimi kalıntılar dışında, günümüze fazla bir şey ulaşamadı.

NeredenNereye.com, Ankara Alanya otobüs bileti satarken size sadece fiyat bilgisi vermez. Bunun dışında örneğin Ankara Alanya arası kaç saat sürer, Ankara'dan Alanya'ya giden otobüs firmaları nelerdir, Ankara'dan Alanya'ya en çok seferleri olan firmaların sefer saatleri bilgilerini de gösterir. Böylece sadece Alanya otobüs bileti fiyatları bilgisi ile bilet almak zorunda kalmazsınız!
 
İotepe: ilçenin 30 km doğusundaki antik kentin ortasından Akdeniz sahil yolu geçer. Özellikle Roma İmparatoru Trajanus (M.S. 98-117) döneminde kendi adına sikke bastıracak kadar gelişme gösterdi. Kale, hamam, kilise, liman kalıntıları ile mezarlar antik kenti gezenlerce görülebilir.
 
İncekum Konaklama ve Mesire Yeri: Alanya'ya 12 km uzaklıkta, Antalya-Mersin yolu üzerindedir. Doğal kumsalı, kamp alanları, içme suyu, plaj, otopark gibi tesislerle donatılmış durumdadır.
 
Ankara Alanya otobüs bileti fiyatları, firmaları ve seferleri www.neredennereye.com adresinde bir tık ötenizde!
Ankara Alanya otobüs bileti mi aradınız? Ankara Alanya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Alanya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Tokat Seyahat 70 TL
Lüks Karadeniz 70 TL
Kanberoğlu 70 TL
Lüks Erova Turizm 75 TL
Ses Turizm 75 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Alanya Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Alanya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.