Yolcu Sayısı
1

Kırıkhan otobüs bileti

Kırıkhan Otobüs Bileti

En popüler Kırıkhan otobüs rotaları

Kırıkhan otobüs bileti fiyatları, Kırıkhan otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kırıkhan otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbulKırıkhan749 TL9
AlibeyköyKırıkhan749 TL9
AnkaraKırıkhan65 TL8
AntalyaKırıkhan80 TL8
MersinKırıkhan35 TL8

Kırıkhan otobüs biletleri

Hatay'ın yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi olan Kırıkhan batısında Amanos dağları, doğusunda Suriye ve güneyinde amik ovası bulunan, geçim kaynağının büyük bir çoğunluğunu tarım oluşturan ilçelerimizden biridir. Tarihi M.Ö 3000. Yıla dayanmaktadır. Akad, Hitit, Asur, pers ve Osmanlı hâkimiyeti altında önemli yerlere sahip olan bir geçiş merkezidir. Adının kesinliği 16. Yy'ın önemli halk şairlerinden biri olan Karacaoğlan'ın şiirlerinden bir tanesinde ''Kırıkhan'dan yüklediler göçü sayesinde'' 16. Yy’dan beri bu isimde olduğu kabul edilmiştir. İlçenin adı hakkında iki rivayet vardır. O bölgeden geçen kervanların konaklaması için yapılmış olan kırk hanın bulunduğuna dair bir rivayetten geldiği söylenilir. Diğer bir rivayet ise orada iki hanın varlığı ve bunların yıkık dökük olmasından Kırıkhan adını aldığı söylenmektedir. Kırıkhan otobüs bileti, Neredennereye.com'da!


Gezilecek yerler bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan Kırıkhan turistlik açıdan şehrin önemli yerlerinden bir tanesidir. Bu yerlerin başlıcaları; beyazıd-ı bestami türbesi, höyükler ve daha birçok yeri bulunmaktadır. Sizlere birazda bu güzel yörenin eşsiz ve bir o kadar da tadı damağınızda kalacak olan yöresel yemeklerinden bahsedelim. Muazzam yöresel yemeklerin başında evde İskender, tavuklu kepse pilavı, lebeniye ve daha sayamayacağımız birbirinden güzel yemeklerle Türk mutfağına katkıları yadsınamaz. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kırıkhan ülkemizin gezip görülesi yerlerinden sadece bir tanesidir. Sevdiklerinizle unutulmaz bir geziye çıkmayı istemez misiniz? Bu fırsat kaçmaz bizden söylemesi.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr