Yolcu Sayısı
1

Birecik otobüs bileti

Birecik Otobüs Bileti

En popüler Birecik otobüs rotaları

Birecik otobüs bileti fiyatları, Birecik otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Birecik otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AdanaBirecik230 TL16
AnkaraBirecik90 TL15
DiyarbakırBirecik250 TL15
GaziantepBirecik80 TL15
SiverekBirecik30 TL14

Birecik otobüs biletleri

Birecik, Şanlıurfa iline bağlı 96.000 nüfuslu bir ilçedir. Birecik, Şanlıurfa iline tam 83 km uzaklıktadır. İlçenin yüz ölçümü 852 km2’dir. Fırat nehri kenarında bulunan bu ilçe kara ve nehir ulaşımı açısından önemli bir konuma sahiptir. Kayalık bir tepe üzerine kurulmuş olan kalelerinin günümüzde 12 burcundan sadece bir tanesi ayakta kalmıştır. Birecik ilçesinde bulunan tarihi yapılardan bir tanesi olan Fırat Nehri üzerinde bulunan Birecik Köprüsüdür. Birecik Köprüsü 10 m genişliğe sahip ve uzunluğu ise 720 m’dir. Biricik Köprüsü, Türkiye’nin ikinci uzun ırmak köprüsüdür. Biricik ilçesi kelaynak kuşları ile de ünlüdür. İlçe de genellikle fıstık yetiştiriciliği önemli bir yer kaplamaktadır. İlçenin ekonomik gelirlerini tahıl ve baklagil tarımı oluşturur.

Birecik ilçesinde haşhaş kebabı, patlıcan kebabı, şırşırlı köftesi, unut beni yemeği ile daha birçok güzel yemeğe ev sahipliği yapan ilçeyi ziyaret ettiğinizde bu yemekleri tatmadan dönmeyin. Doğal yaşam ve eski tarihini yansıtan güzellikleriyle birçok turist tarafından tercih edilen bir ilçedir. Ve ilçeyi simgeleyen Kelaynak kuşları dışında nesli tükenmekte olan Çizgili İshakkuşu da ilçenin simgesi haline gelmiştir. Birecik ilçesinde bulunan Ulu Cami de çok eski zamanlardan kalan tarihi bir yapıdır. Daha birçok güzelliği barındıran ilçe hakkında sizlerle paylaşacaklarımız bu kadarla sınırlı kalmaktadır. Gezip görülmesi gereken başlıca tarihi mekânlarıyla sizleri büyüleyecek olan Birecik ilçesine siz de en kısa sürede küçük bir gezi düzenleyerek yöresel tatların tadına bakabilir ve yeni yerler keşfedebilirsiniz. Birecik otobüs bileti alımı için neredennereye.com adresiniz ziyaret edebilirsinz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr