Yolcu Sayısı
1

Manavgat otobüs bileti

Manavgat Otobüs Bileti

En popüler Manavgat otobüs rotaları

Manavgat otobüs bileti fiyatları, Manavgat otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Manavgat otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
MahmutlarManavgat90 TL20
BozyazıManavgat30 TL16
Aydıncık (Mersin)Manavgat35 TL14
KonyaManavgat250 TL12
CeyhanManavgat70 TL11

Manavgat otogarı

  • Manavgat(242) 746 43 11

Manavgat otobüs biletleri


Manavgat, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya ilinin en büyük ikinci ilçesidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Manavgat otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Manavgat Otogarı üzerinde son bulacaktır. Manavgat Otogarı içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz.
Manavgat Hakkında
Notitia'larda piskoposluk makâmı olan Manaua 6. yy'dan itibaren zikredilmiş, son olarak 1199 yılında Manavğat (Ermenice) biçimiyle görüldü, Osmanlı devrinde de idâri birim olarak kaldı. Günümüzdeki ilçe merkezi, Manavgat ırmağının karşılıklı yakalarında bulunan Pazarcı ve Düşenbe köylerinin birleşmesiyle oluşturulmuştur. Anadolu’nun pek çok noktasında olduğu gibi Manavgat ilçesinde de tarihi araştırmalar göz önüne alındığında bölgenin oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğu görülür. Selimiye Köyü (Side) ve Altınkaya (Selge) üzerinde yapılan tarihi araştırmalar göstermiştir ki, bölgenin tarihi M.Ö 6. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Manavgat 1220 yılında Selçuklu, 1472 yılında ise Osmanlı İmparatorluğu'nun idaresine geçmiştir. Sultan Alaattin Keykubat ise 1221'de fethettiği şehre Alaiyye ismini koyarak Manav Türkleri ile Alaaddin'in kader birliğini sonsuza kadar kayıt altına almıştır.
Manavgat Otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz ilçe Antalya’da yer alan bir yerleşim alanı olarak günümüze adını en çok turizm alanında duyurmuştur. Akdeniz coğrafyasında bulunan bir yerleşim alanı olarak Akdeniz ikliminin tipik özelliklerini gösterir. Buna bağlı olarak ilçede yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Turizm faaliyetlerinin birincil ekonomik işlevi oluşturmasının yanı sıra ilçe sınırlarında yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetleri de büyük önem taşımaktadır.
Manavgat Gezilecek Yerler
Manavgat otobüs bileti satın alarak ziyaret edebileceğiniz noktalardan biri de ilçeye adını veren Manavgat Şelalesi’dir. Antalya yılın özellikle yaz ayları döneminde Dünya’nın farklı noktalarından gelen milyonlarca turisti bünyesinde ağırlar. Bu durum doğrudan şehrin nüfusunun artış göstermesine neden olarak dolaylı olarak da Manavgat ilçesinin dönemlik nüfusunun artış göstermesine neden olur. Deniz, kum ve güneş üçlüsü ile harika bir tatil geçirmek isteyen çok sayıda turist Antalya ilini ve bu harika ilin Manavgat ilçesini tatil rotası olarak belirlemektedir. Türkiye'nin herhangi bir noktasından Manavgat otobüs bileti satın alarak Manavgat Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Kaleiçi, Hadrian Kapısı, Yivli Minare, Düden Şelalesi, Antalya Arkeoloji Müzesi, Kurşunlu Şelalesi, Antalya Hayvanat Bahçesi, Karaalioğlu Parkı, Murat Paşa Cami, Minicity, Phaselis Antik Kenti, Aspendos Antik Tİyatrosu, Termessos Antik Kenti” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Özellikle Türkiye’de yaşayan yerli turist için Manavgat mutlaka görülmesi gereken ilçelerimizden biridir. Türkiye’nin her yerinden en uygun Manavgat otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.
Manavgat Otobüs Firmaları
Manavgat’a giden otobüs firmaları; Kamil Koç, Metro, Ulusoy, Varan, Pamukkale, Nilüfer, VIB, Palandöken, Seç, Özkaymak, Manavgat Seyahat ve Güney Akdeniz’dir. Bu otobüs firmaları aktif olarak Manavgat otobüs seferi düzenliyor. En uygun fiyatlarla Manavgat bileti satın almak için hemen bilet sorgulama bölümünden seferinizi sorgulayın ve yukarıdaki firmaların en ekonomik biletlerine ulaşıp hemen satın alın! Manavgat'a en çok İzmir, İstanbul, Antalya ve Ankara destinasyonlarından yolculuk yapılıyor. Bu illerden Manavgat'a gelecekseniz yoğunluk yaşamamak için biletinizi önceden almanızı tavsiye ederiz. Manavgat Otogarı’na vardığınızda, ilçenin tüm merkezi noktalarına minibüs bulabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr