Manavgat Otobüs Bileti

Manavgat Otobüs Bileti

Manavgat Otobüs Biletleri

Manavgat otobüs bileti, en ucuz fiyatlarla Neredenenereye.com’da! Antalya il alanının doğusunda, Antalya Körfezi kıyısında ve Antalya-Mersin karayolu üzerinde yer alan, ilçe merkezi kent. Manavgat Çayı, yerleşmenin içinden geçer. Kent halkının başlıca geçim kaynakları tarım ve turizmdir.

Yeni bir yerleşme olan Manavgat, 1329'da kuruldu. Eski adı Melas (Karasu) olan kent, 15. yy'da Osmanlı topraklarına katıldı. 19. yy'da Konya Vilayeti’nin Teke Sancağı'na bağlı, Alaiye Kazası'nın bir nahiyesiydi. 1913'te belediye oldu. Daha sonra ilçe yapılarak Antalya'ya bağlandı.
 
Manavgat’ın en eski mahalleleri, Pazarcı ve Hisar'dır. Daha sonra Aşağı Pazarcı, Yukarı Pazarcı, Aşağı Hisar, Yukarı Hisar ve Bayındır mahalleleri oluştu. Hakkında yeterli bilgiye sahip olamadığımız Hisar Mahallesinde yer alan Zindan Kalesi, kule ve surlar, 1977'de tarihi eser olarak tescil edildi. 1982'de ise arkeolojik sit alanı olarak ayrıldı.
 
Tatil denilince ilk akla gelen illerimizden olan Antalya, ikinci büyük ilçesi olan Manavgat ile turizmin en önemli taşlarını oluşturuyor. Her yıl yerli yabancı sayısız turisti ağırlayan Manavgat’a otobüs bileti alırken dikkat etmeniz gerekenleri burada görebilirsiniz. Manavgat’a giderken seçtiğiniz otobüs firması çok önemli. Sıcak bir şehre gittiğiniz için firmanızın klima özellikleri sorunsuz çalışıyor olmalı. Sitemiz sayesinde tüm Manavgat otobüs firmalarını inceleyerek, sizin seçtiğiniz özelliklere uygun otobüs seferini seçip Manavgat otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Manavgat Otobüs Bileti Fiyatları

Manavgat’a giden otobüs firmaları; Kamil Koç, Metro, Ulusoy, Varan, Pamukkale, Nilüfer, VIB, Palandöken, Seç, Özkaymak, Manavgat Seyahat ve Güney Akdeniz’dir. Bu otobüs firmaları aktif olarak Manavgat otobüs seferi düzenliyor. En uygun fiyatlarla Manavgat bileti satın almak için hemen bilet sorgulama bölümünden seferinizi sorgulayın ve yukarıdaki firmaların en ekonomik biletlerine ulaşıp hemen satın alın! Manavgat'a en çok İzmir, İstanbul, Antalya ve Ankara destinasyonlarından yolculuk yapılıyor. Bu illerden Manavgat'a gelecekseniz yoğunluk yaşamamak için biletinizi önceden almanızı tavsiye ederiz. Manavgat Otogarı’na vardığınızda, ilçenin tüm merkezi noktalarına minibüs bulabilirsiniz. 
Manavgat Otobüs Bileti
Manavgat - 5 Günlük Hava Tahmini
24 Eyl Perşembe
açık
29,3 °C
açık
25 Eyl Cuma
orta şiddetli yağmur
29,1 °C
orta şiddetli yağmur
26 Eyl Cumartesi
hafif yağmur
28 °C
hafif yağmur
27 Eyl Pazar
az bulutlu
28,3 °C
az bulutlu
28 Eyl Pazartesi
açık
28,3 °C
açık