Yolcu Sayısı
1

Kurşunlu otobüs bileti

Kurşunlu Otobüs Bileti

En popüler Kurşunlu otobüs rotaları

Kurşunlu otobüs bileti fiyatları, Kurşunlu otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kurşunlu otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Kurşunlu70 TL7
KocaeliKurşunlu70 TL4
GebzeKurşunlu350 TL3
AmasyaKurşunlu500 TL2
BoluKurşunlu399 TL2

Kurşunlu otobüs biletleri

Kurşunlu, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Çankırı’nın ilçelerinden bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçenin geçmişine bakıldığında oldukça köklü geçmişe sahip olan noktalardan biri olduğu görülebilir. Bunun nedeni birçok Anadolu Bölgesi gibi sınırları içerisinde bu alanda daha önce yaşamış olan köklü Anadolu medeniyetlerini bünyesinde ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durum günümüzde sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerin temelinde yatan nedendir.
Çankırı yükselti aralığı fazla olan bölgelerden bir tanesidir. Bununla birlikte, Kurşunlu sınırları içerisinde gerek bağlı bulunduğu coğrafya gerekse yükseltisi nedeni ile karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur. Tarımsal üretimden ziyade hayvancılık yaygındır.
Kurşunlu ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, Saç kavurma, kavurmalı bulgur pilavı, Harput Köftesi Elazığ, Küncülü Gömme, baklava, sebzeli bulgur pilavı, yumurta salatası, vişne suyu yer almaktadır.
Kurşunlu ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler azımsanmayacak kadar azdır. Anadolu medeniyetlerin kesişim noktalarından biri olan bu ilçe zaman içerisinde birçok medeniyetin evi haline gelmiştir.
Doğunun güzelliklerini ziyaretçilerine çekinmeden sunan bu ilçe için kısa bir zaman ayırmaya ne dersiniz. Bölgeye yapacağınız gezi için neredennereye.com adresi üzerinden Kurşunu otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr