Kapaklı Otobüs Bileti

Kapaklı Otobüs Bileti

Kapaklı Otobüs Biletleri

Kapaklı, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Tekirdağ’a bağlı ilçelerden bir tanesidir.  Bu ilçe Marmara Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almak ile birlikte son zamanlarda adından sanayi alanında aldığı yatırımlar ile bahsettirmektedir. Bünyesinde büyüyen organize sanayi bölgesi ile birlikte Kapaklı ilçesi bir iş merkezi haline gelmiştir. İlçe coğrafi olarak, Çerkezköy, Saray ile komşuluk içerisindedir. Bölge halkının büyük bir kısmını geçimini buradaki sanayi bölgelerinde çalışarak sağlamaktadır. Doğal bir güzellik olarak ise Halka açık sunulan Kazak Gölü Piknik alanı bulunmaktadır. 

Tarihsel açıdan bakıldığında bölge Trakya’nın en eski yerleşim merkezlerinden biri konumunda yer almaktadır. Bu nedenle geçmişinden günümüze bünyesinde farklı medeniyetleri ağırlamıştır. Şimdilerde ise bu medeniyetlerden kalan mirasları değerlendirmek ile birlikte, doğal güzelliklerinin içerisinde kurduğu planlı ve altyapılı organize sanayi merkezi ile birlikte son derece kuvvetli bir ivme ile gelişim göstermeye devam etmektedir. 
 
Kasaba coğrafi açıdan bakıldığında düzlük bir alan üzerine kurulmuştur. Topraklarının engebeli hale gelmesini sağlayan pek fazla etmen mevcut değildir. Yer altı kaynakları bakımından incelendiğinde ise çok zengin bir noktada olduğu söylenemez. Bununla birlikte su kaynakları bakımından da gelişmiş değildir. İlçe su ihtiyacını karşılayan belli başlı küçük çaplı akarsuları mevcuttur. 
 
Kapaklı ekonomisinde ana etmen önceleri tarım olsa da son zamanlarda gelişen yapılanma ile birlikte sanayi alanına kaymıştır. Kapaklı otobüs bileti alarak bu güzel ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz. 
 
Kapaklı - 5 Günlük Hava Tahmini
11 Kas Pazartesi
açık
16,5 °C
açık
12 Kas Salı
açık
20 °C
açık
13 Kas Çarşamba
kapalı
22,2 °C
kapalı
14 Kas Perşembe
hafif yağmur
18,8 °C
hafif yağmur
15 Kas Cuma
açık
17,5 °C
açık