Yolcu Sayısı
1

Gölbaşı (Adıyaman) otobüs bileti

Gölbaşı (Adıyaman) Otobüs Bileti

En popüler Gölbaşı (Adıyaman) otobüs rotaları

Gölbaşı (Adıyaman) otobüs bileti fiyatları, Gölbaşı (Adıyaman) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Gölbaşı (Adıyaman) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
MalatyaGölbaşı (Adıyaman)180 TL30
DüziçiGölbaşı (Adıyaman)300 TL17
AdıyamanGölbaşı (Adıyaman)150 TL15
KahtaGölbaşı (Adıyaman)150 TL13
KahramanmaraşGölbaşı (Adıyaman)150 TL12

Gölbaşı (Adıyaman) otogarı

  • Gölbaşı (Adıyaman)(416)

Gölbaşı (Adıyaman) otobüs biletleri

Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Adıyaman şehri Şanlı Urfa Gaziantep Malatya Kahramanmaraş gibi şehirlere komşu olan bir şehrimizdir. Bu şehrin ilçesi olan Gölbaşı Malatya’ya Gaziantep’e yakın bir konumdadır. Gölbaşı küçük bir ilçedir buranın insanları sıcak kadınları çok çalışkandır. Bu ilçenin ilginç yanı araçlar vardır fakat genç yaşlı herkes bisiklet ile gidip alış veriş tarzı işlerini görmektedirler.

Evler genelde bahçeli bir ya da iki katlı şekilde sıralanmıştır. Gölbaşı ilçesine bağlı yaklaşık 30 köy 3 belde yer alır. Göksu çayı buranın turizm ve doğa harikası bir yerini oluşturur. Gölbaşı ilçesi doğu ile batının kavşak noktasında olduğundan değerli bir konuma sahiptir.
Kadınlar evlerinin önünde ekmek bazlama tarzı şeyler yapmakta sabahları soğuk ayranlar tepsi de kendi ocaklarında sundukları yemekler değişik tatlar yörenin sembolü gibidir. Doğu insanının midesine düşkün olması da yemeklerinin güzelliğinden ve bol çeşitliliğinden kaynaklanır. Gölbaşı çevresinde geniş ormanlar Göksu çayının ahengi mesire alanları ve GAP projesi ile çetin tepe barajı yapılmaya devam eden projeler vardır.
Ayrıca Göksu çayından pompalanarak göle doğru akıtılan su Gaziantep şehrimize içme suyu olarak verildiğinden çok değerli bir yerdir. Yanı sadece doğa güzelliği bir yana fedakâr topraklara sahiptir Adıyaman Gölbaşı ilçesi Uzun yıllar Adıyaman sınırı dışında Malatya’ya bağlı kalmış olan bu ilçe daha sonra Adıyaman iline bağlanarak bölgelerin kültürel yapılarının karışımından meydana gelmiştir. Gölbaşı ismi ise gölün başı anlamından türetilerek ismini kazanmıştır. Gölbaşı otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr