Yolcu Sayısı
1

Gerede otobüs bileti

Gerede Otobüs Bileti

En popüler Gerede otobüs rotaları

Gerede otobüs bileti fiyatları, Gerede otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Gerede otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AraçGerede400 TL13
KarabükGerede200 TL11
SafranboluGerede200 TL11
BayrampaşaGerede600 TL9
EsenlerGerede600 TL9

Gerede otogarı

  • Gerede(374) 333 10 06

Gerede otobüs biletleri

Bolu’nun özellikle tarihin en eski yerleşim yerlerinden olduğunu düşündüğünüz zaman gezilmesi gereken yerler hakkında merak edilen tarihi ve doğal güzellikleri sizler ile paylaşalım. Özellikle son zamanlarda Bolu’da yapılan çevre çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekmesi bu konuda turistlerin dikkatini çekmeye başladı. Bu konuda merak edilen Gerede ilçesinin en önemli yerlerini sizler ile paylaşımlarına başlayalım.


Bizans döneminden kalma bir eser ile ziyaretinize başlamakta fayda var. Gerede ilçesine gelenlerin her zaman ilk olarak uğradıkları yerlerin başında gelen Asar Kalesi özellikle tarihi kalıntıları ile dikkatlerden kaçmıyor. Bu kale dışarıdan bakıldığı zaman sıradan bir kale olarak dikkat çekebilir. Ancak kalenin Gerede’de bulunan bir başka kale olan Ulus kalesi ile gizli bağlantısının olması bu kadar ilgi görmesine neden olmaktadır. Kalenin altında bulunan mahsenler oldukça fazla olmasından dolayı zamanında orada zindanda bulunan esirlerin kazdığı bu tünelin 20 km civarında olduğu söylentisi ilgi görmesine neden olmaktadır. Gerede otobüs bileti alımı için Neredennereye.com!

Bu kaleden sonra Kiliseli Tüccar hanı ziyaret için gidilmesi gereken bir yer. 17 yyda yapılan bir eser olma özelliği gösteren bu eserin Bizanslılar tarafından yapıldığı belirtilmiştir. Özellikle hanının 2 katlı olduğu ancak bir katının taşlardan bir katının ahşaptan yapılması dikkat çekmesine neden olmaktadır. İşte Bolu ilimizde bulunan Gerede ilçesinin en önemli yerleri. Diğer mekanları için kullanıcılarımızın yorumlarına bakmanız yeterli olacaktır.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr