Gerede Otobüs Bileti

Gerede Otobüs Bileti

Gerede Otobüs Biletleri

Bolu’nun özellikle tarihin en eski yerleşim yerlerinden olduğunu düşündüğünüz zaman  gezilmesi gereken yerler hakkında merak edilen tarihi ve doğal güzellikleri sizler ile paylaşalım. Özellikle son zamanlarda Bolu’da yapılan çevre çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekmesi bu konuda turistlerin dikkatini çekmeye başladı. Bu konuda merak edilen Gerede ilçesinin en önemli yerlerini sizler ile paylaşımlarına başlayalım.


Bizans döneminden kalma bir eser ile ziyaretinize başlamakta fayda var. Gerede ilçesine gelenlerin her zaman ilk olarak uğradıkları yerlerin başında gelen Asar Kalesi özellikle tarihi kalıntıları ile dikkatlerden kaçmıyor. Bu kale dışarıdan bakıldığı zaman sıradan bir kale olarak dikkat çekebilir. Ancak kalenin Gerede’de bulunan bir başka kale olan Ulus kalesi ile gizli bağlantısının olması bu kadar ilgi görmesine neden olmaktadır.  Kalenin altında bulunan mahsenler oldukça fazla olmasından dolayı zamanında orada zindanda bulunan esirlerin kazdığı bu tünelin 20 km civarında olduğu söylentisi ilgi görmesine neden olmaktadır. Gerede otobüs bileti alımı için Neredennereye.com!

Bu kaleden sonra Kiliseli Tüccar hanı ziyaret için gidilmesi gereken bir yer. 17 yyda yapılan bir eser olma özelliği gösteren bu eserin Bizanslılar tarafından yapıldığı belirtilmiştir. Özellikle hanının 2 katlı olduğu ancak bir katının taşlardan bir katının ahşaptan yapılması dikkat çekmesine neden olmaktadır. İşte Bolu ilimizde bulunan Gerede ilçesinin en önemli yerleri. Diğer mekanları için kullanıcılarımızın yorumlarına bakmanız yeterli olacaktır. 
 
Gerede - 5 Günlük Hava Tahmini
12 Ara Perşembe
kapalı
12,4 °C
kapalı
13 Ara Cuma
hafif yağmur
11,2 °C
hafif yağmur
14 Ara Cumartesi
kapalı
12,2 °C
kapalı
15 Ara Pazar
parçalı az bulutlu
12,9 °C
parçalı az bulutlu
16 Ara Pazartesi
açık
12,4 °C
açık