Yolcu Sayısı
1

Dörtyol otobüs bileti

Dörtyol Otobüs Bileti

En popüler Dörtyol otobüs rotaları

Dörtyol otobüs bileti fiyatları, Dörtyol otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Dörtyol otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Dörtyol100 TL11
ElazığDörtyol550 TL10
AdanaDörtyol300 TL9
AnkaraDörtyol500 TL6
BingölDörtyol80 TL6

Dörtyol otogarı

  • Dörtyol(326) 712 16 99

Dörtyol otobüs biletleri

Dörtyol, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Hatay’ın ilçelerinden bir tanesidir. Bu ilçe özellikle verimli tarım arazileri bakımından zengin bir ilçedir. İlçe coğrafi olarak, Doğu Torosların uzantılarının eteklerine kurulmuştur. İlçenin verim tarım arazilerine sahip olmasındaki en büyük etken ikliminin yanı sıra geniş bir alüvyol araziden topladığı bereketli alanlardır. İlçe aynı zamanda, Hassa ilçesi, Akdeniz, İskenderun Körfezi, İskenderun ilçesi ile komşuluk içerisindedir. Bu ilçenin sınırları içerisinde bağlı bulunduğu coğrafi bölge dolayısı ile Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu ilçe ile ilgili coğrafi açıdan bilinmesi gereken en önemli özelliklerden bir tanesi Rize ilinden sonra ülkenin en çok yapış alan bölgesi olmasıdır. Yağışlar genellikle ilkbahar aylarında düşer. İkliminden ve verimli topraklarından dolayı oluşan tarım ürünü çeşitliliği yemek kültürü üzerinde de etkili olmuştur.

Dörtyol ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini bitirmeden önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, evde İskender, tavuklu kepse pilavı, ekşili Antakya Kebabı, Hatay usulü semizotu ve kaşarı gözleme, haytalı, ekmek köftesi, biberli ekmek tarifi, zeytinyağlı patlıcan dolması, lebeniye tarifi, Hatay yöresi yörük kebabı yer almaktadır.
Dörtyol ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Batıayaz Yaylası, Sarıseki Mağarası, Cin Kulesi, Erzin Başlamış Kaplıcaları, Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları, Koz Kalesi, Payas Kalesi yer almaktadır. Dörtyol otobüs bileti almak içinde neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr