Yolcu Sayısı
1

Boyabat otobüs bileti

Boyabat Otobüs Bileti

En popüler Boyabat otobüs rotaları

Boyabat otobüs bileti fiyatları, Boyabat otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Boyabat otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KastamonuBoyabat100 TL19
İstanbulBoyabat500 TL15
GebzeBoyabat450 TL11
AnkaraBoyabat400 TL7
GerzeBoyabat20 TL6

Boyabat otogarı

  • Boyabat(368)

Boyabat otobüs biletleri

Sinop iline bağlı Boyabat ilçesi, Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Bu ilçenin geçim kaynağı tarımdır ve bölgede genel olarak pirinç yetiştirilmektedir. Nüfusunun çoğu bölümü dışarıya göç etmiştir. Boyabat ilçesinin kendisine özgü yönleri bulunmaktadır. Bunlar arasında dericilik, barajlar, sirik kebabı, cember, tuğla fabrikaları, kiremit, kale, davul- zurna en bilindikleri arasında yer almaktadır. Son dönemlerde bölgede kiraz yetiştiriciliğine dair çalışmalar yapılmaktadır. M.Ö. 600’lü yıllarda kurulduğu tahmin edilen ilçe, Sinop ilinin en kalabalık ilçesidir. Eski dönemlerde ilçenin adına Germanikopolis adı verilmiştir. İlçenin yüzeyini genel olarak incelersek doğu- batı yönlerinde uzanmakta olan Gökırmak vadisi, bu vadiyi çevrelemekte olan tatlı meyilli bazı alanlarda düzlükleri bulunan yamaçlara sahiptir. Boyabat otobüs bileti alarak sizlerde bu tarihi ilçeyi daha yakından görebilirsiniz.

Pek çok uygarlığa beşiklik etmiş olan Boyabat ilçesinin en önemli sayılabilecek tarihi kalıntılarından birisi de Boyabat Kalesi’dir. Kaleye çıktığınızda unutulmaz bir manzara sizi beklemektedir. İlçenin tamamını panoramik olarak izleyebilirsiniz. Aynı zamanda kalenin içinde akıllara durgunluk veren ve nefesleri kesen tüneller yer almaktadır. Labirent görüntüsü sergileyen bu tüneller insanların gezisine heyecan katmaktadır. Kalenin bir diğer gizemli tarafı da kalenin altında olduğu tahmin edilen yer altı şehridir. Aynı zamanda diğer tarihi eserleri arasında Çukurhan Köyü Kalesi, Salar Köyü Kaya Mezarları, Dodurga Köyü Resimli Kaya, Tarihi Camiler, Tarihi Çeşme ve Evler, Su Kemerleri ve Osmanlı Dönemi’ne ait sivil mimarlık özelliklerini yansıtmakta olan ev tipleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra gezginleri çeken bir diğer yerde herkesin gezip görmesi gereken Bazalt Vadisi’dir.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr